ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Denizli çorbası

07.12.2008

Beşiktaş maçı, Rüştü´nün önünde Ekrem, Toroman ve Üzülmez´le, onların önünde Kurtuluş ve Tello ile bitiriyorsa eğer, bunu yalnızca oyun içindeki gelişmelerle açıklayamayız.

Beşiktaş maçı, Rüştü’nün önünde Ekrem, Toroman ve Üzülmez’le, onların önünde Kurtuluş ve Tello ile bitiriyorsa eğer, bunu yalnızca oyun içindeki gelişmelerle açıklayamayız. Koca 90 dakikada biri gol olan, ikisi penaltı tartışmalarıyla kaynayan (Üzülmezinki kesin penaltı) yalnızca 5 pozisyon var olduysa, burada Ankaraspor’un iyi futbolu kadar, Denizli’nin takımın organizasyonuyla bu denli çok oynamasının etkisi de var. Bobo’yu takıma sokmak için orta saha pamuk helva kıvamına getirilirse olacağı budur. Tello, Delgado ve Uğur’lu orta saha ne denli güçsüzse, rakip orta saha o denli sert ve güçlü, zemin de o denli ağırdı. Çimleri korumak için dökülen kum, oyunu plaj futboluna çevirdi. Maçın sonuna kadar ne yaptığını bilerek oynayan Ankarasporlular içinde zemin aynıydı. Ama onların ezberlenmiş oyun sistemleri ve disiplinleri vardı. İlk yarıda İbrahim Üzülmez’in önündeki Tello hiç defans yapmadığı için sol kanat Özer ve Erhan tarafından işlendi de işlendi. Oyunun iki yanını da oynayan Hürriyet, Adem, Özer ve Neca Beşiktaş orta sahasını bitirdi. Beşiktaş, yalnızca bir duran top organizasyonunda Delgado’nun pasına Tello’nun kötü vuruşu, Tello’nun kafa pasına Ekrem’in auta giden şutu ve Zapo’nun golü ile seyircisini ayağa kaldırırken, Ankaraspor ise Türkiye’nin en iyi kalecesini, yakaladığı fırsatların üçte birinde geçebildi. Rüştü, Bilal’in 3, Hürriyet’in 1 şutunu olağanüstü refleksiyle önledi.
Mustafa Hoca ikinci yarıda doğru müdahale yaptı. Tello’yu Ekrem’in önünden içeri atarken, Serdar Özkan’ı sağ çizgiye gönderdi. Bu kez de Sivok’un Rüştü’yü ve takımı bitiren hamlesi geldi. Üstüne Aykut Kocaman, Neca’yı oyundan alıp Theo’yu orta sahaya soktuğunda Beşiktaş’ın kazanma şansı hiç kalmadı. Beşiktaş’ta yalnızca, 3 gol yiyen Rüştü iyi oynarken Ankaraspor tüm oynayanlarıyla, kulübesiyle haklı bir üç puan kazandı.

1 YORUM
  • DreamTheatre 7.12.2008 16:58:34
    1

    maçı çok güzel özetlemişsiniz bir fenerbahçeli olarak sizi tebrik ediyorum iyi çalışmalar...