ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Fiyasko yönetim!

25.02.2018

19’da Trabzon’un Sosa ile penaltısı verilmedi, 21’de Fırtına adına iptal edilen gol ise nizamiydi. İkinci yarıda N’Doye, Sackey ve Burak kırmızı kartla atılmalıydı. 80’de ise Alanya’nın penaltısı ‘es’ geçildi.

Dün oynanan maçta tartışılan ve hakemin hatalı verdiği önemli kararları oldu. Bu kararlar oyunun gidişatını önemli ölçüde etkiledi. 19’da Welinton’un Sosa’yı düşürdüğü pozisyonda Trabzonspor lehine penaltı kararı verilmeliydi. 21’de Novak’ın golü ofsayt gerekçesiyle iptal edildi. Sosa topu ortaladığında Novak ofsayt değildi. Novaktan önce topa yükselen iki Trabzonlu oyuncuya top temas etmemiş görünüyor. Gol kararı verilse doğru olurdu. Fakat bu yorumu yayın sırasındaki görüntülere göre yaptığımı ifade etmeliyim.

N’Doye sırta basıyor!

54’te N’Doye rakibinin sırtına basıyor. Pozisyonda şiddet fazla yok. Müdahale sınırda. Kırmızı verse de olurdu ama sarı dahi çıkmadı. 77’de sarı kart gören Sackey, hemen bir dakika sonra N’doye’nin ayağına bastı. İkinci sarı karttan atılması gerekirdi ancak hakem faul dahi çalmadı. 80’de bu kez Alanya penaltı bekledi, hakem devam dedi. Pereira rakibini arkadan itmişti. Penaltı verilmeliydi. 90+5’te hakemin cezalandıramadığı Sackey’i Burak cezalandırdı. Sackey’e dirsek vurdu ancak hakem kırmızı kartını çıkartması gerekirken sarı kart çıkarttı.
0 YORUM