ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Skibbe kaybeder Uygun kazanır!

31.01.2009

Bırakın Skibbe´yi, dünyanın en kariyerli hocası da olsa, bunca sakatlığın üst üste geldiği bir dönemde (hem de aynı mevkiide) elinden bundan iyisi gelemezdi.

Bırakın Skibbe’yi, dünyanın en kariyerli hocası da olsa, bunca sakatlığın üst üste geldiği bir dönemde (hem de aynı mevkiide) elinden bundan iyisi gelemezdi. Üç gün arayla aynı rakiple üst düzey iki maç oynayacaksın. İlkinde elinde sadece bir stoperin olacak (o da yedek kulübesinden gelme Emre Aşık), diğerinde tek santrfor olarak (Lincoln ve Kewell desteğinden yoksun) Milan Baros... İlkinde üstelik 10 kişi kalacaksın henüz ilk yarının sonunda... Düşünebiliyor musunuz olayın vehametini! Üstelik ne çabuk unutuldu bu takımın haftalarca orta sahasız mücadele ederek buralara geldiği. Üç kulvarda birden şansını sürdüren tek Türk takımı hâlâ, yetmiyor mu?
                                                                                      ***
‘Galatasaray elindeki kadroya göre iyi futbol oynamıyor’muş. Skibbe’ye vuracaklar ya... İyi de, bunca sakatlığı ‘es’ mi geçeceğiz. Hadi öyle yaptık diyelim. Peki, neredeyse tüm maçlarına ideal kadrosuyla çıkan, yere göğe sığdırılamayan Sivasspor mest mi ediyor seyredenleri! Hangi ‘büyük maça’ ‘mutlak kazanma’ baskısı ve mecburiyeti ile çıkıyorlar, bu niye sorgulamıyor da mazlum edebiyatı yapılıyor sadece. Büyük maçlarda 8 kişi ile kapan, sıfır riskle oyna, ‘çalışılmış’ uzun toplar sonunda iki süratli adamla ‘dolduuur, mandalina Bodrum’vari gol arayışında bulun, oh, yetti de arttı bile. Neymiş, üç kuruşluk bütçeyle büyük işler başarılıyormuş. Kazın ayağı hiç de öyle değil, bu sistem Sivas’a ve Türk futboluna değil, sadece Bülent Uygun’a kazandırır!
                                                                                      ***
Bir yanda oynamayı değil ‘salt kazanma adına’ boğuşmayı, bozmayı düşünen Uygun’un ‘yakalarsam muck muck’ modeli, diğer yanda zevk alıp veren, karşı takımı bile oynamaya zorlayan, sürekli golü düşünen, risk alan, Galatasaray’ın gelenekselleşen hücum futbolu anlayışı... Belli ki büyük olmanın bedelini ödüyor böyle maçlarda Galatasaray! Peki sormazlar mı adama, “Hangisini istiyorsunuz” diye.
Tabii ki Sivasspor ‘sonuç’ bakımından başarılı, tabii ki incelenmeli. Ama oyunun adı futbolsa, futbolun seyir zevki ortadaysa, marka değeri de dillerden düşürülmüyorsa... Eeee, o zaman Galatasaray’ı yendi’ diye, puan cetvelinde ‘şimdilik’ zirvede diye, Sivasspor’un eksilerini hiç mi gündeme getirmeyecek kimse? Yoksa Sivasspor’un, ligde Kayserispor’a takılmasını, kupada Galatasaray’a elenmesini mi bekliyor insanlar? ‘Cesur yüreklerin’ bugün yazdıklarını biliyoruz, yarınkileri ise merakla bekliyoruz!

9 YORUM
 • cerkes_1905 2.02.2009 13:28:47
  1

  bu sene Galatasaray açık ar önde rakiplerindne..oyuncularının kalitesi kadro genişliği bireysel bazda yetenekli oyuncuları ile Gs bu sene açık ara şampiyon olacaktır..sivasspor ilk 4 e giremeyecek bu sene geçerse belki feneri geçer o da fenerin kötü

 • cerkes_1905 2.02.2009 13:30:25
  2

  olmasından kaynaklanır..eğer ki anadoludan bi takımı tebrik edeceksek bu 10 kişi ile savunma yapıp ileri mehmet yıldıza uzun pasla gol arayan 1950 lilerin taktiği yapan sivasspor değil açık furtbol oynayan ve zevk veren gaziantepsor olur..

 • capudicapi 3.02.2009 10:49:47
  3

  Sivası bukadar büyütmeyin. Hayatlarında bir kez yenmişler galatasarayı, o da 10 kişi bırakılınca. Ne yani bir kere dahamı yenecekler? Saat 15.30da konuşuruz buradan. Ben buradayım. Biryere kaçmayın. Yourumlarınızın arkasında durun!

 • oyagurol 3.02.2009 18:50:43
  4

  Küçük maçlarla kıyaslama yapmayın. Sezon sonu görüşelim. Tutturdunuz gidiyorsunuz uygun-skibbe diye.

 • Zen 3.02.2009 19:06:38
  5

  öncelikle değelendirmelerinize katılıyor ve yazdıgınız yorum içinde bir okuyucu olara teşekkür ediyorum...

 • yigido58_26 3.02.2009 20:54:00
  6

  şimdi biz bugün defansmı yaptık sivas olarak kapalımı oynadık ligin en çok nadir olan zevkli mnaçlarından birini oynamadıkmı?? sivas ligi ilk 4 te bitiremez diyenlere geçen senede öle demiştiniz siz demeye devam edin işimize gelir

 • mkbre 3.02.2009 22:09:01
  7

  Sivasspor sahaya fazla adamla çıkmıyor. Gücüne görede temkinli oynuyor. Yerine görede kazanmasını biliyor. Oyunun kuralıda bu. Bükemediğin bileği öpeceksin.

 • mnt3 3.02.2009 23:19:40
  8

  futbolu çirkinleştirdiğini iddia ettiğiniz sivassporun galatasaray ı nasıl bir oyunla elediğini umarım görmüşsünüzdür

 • Sirseri20 13.03.2009 10:08:38
  9

  Skibbe değil cevat güler bile bu takımda kadro kurar. Genç semih var alternatif. Mehmet güven var. Alpaslan var. Bu takımı yönetemeyen hiç bir takımı yönetemez. Sadece galatasarayda mı sakatlık var azizim...