Teniste geri sayım

Dünya Şampiyonası'nda en iyi 8 kadın tenisçiye ev sahipliği yapacak Sinan Erdem Spor Salonu'na portatif kort yerleştirildi. Federasyon Başkanı Ayda Uluç, “Hiçbir problemimiz yok. Organizasyona kadar her şey bitmiş olacak” dedi

15 Ekim 2011, Cumartesi 02:30
- A +

İstanbul’da 25-30 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dünya Kadınlar Tenis Şampiyonası için geri sayıma başlandı. Dünyanın 1 numarası Caroline Wozniacki, 2011 Wimbledon şampiyonu Petra Kvitova, dünya üç numarası Victoria Azarenka, Grand Slam (Fransa Açık) kazanan ilk Asyalı Li Na, 5. kez turnuvaya katılacak Vera Zvonareva , 2011 Amerika Açık şampiyonu Samantha Stosur ve sakatlığına rağmen turnuvada yer alacağını belirten Maria Sharapova gibi dünyanın en iyi kadın tenisçilerinin mücadele edeceği organizasyonuya ev sahipliği yapacak Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan çalışmalar, dün yapılan bir basın gezisiyle tanıtıldı.

Sinan Erdem baştan aşağıya yenilendi

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, kadın tenisinin en prestijli turnuvası TEB BNP Paribas WTA Championships’in televizyondan yayınlanacağını ancak Sinan Erdem Spor Salonu’nda organizasyonu canlı izlemenin sporseverler için bambaşka bir keyif olacağını söyledi. Salonun baştan aşağıya yenilendiğini dile getiren Uluç, “Salonda hazırlıklarımız sürüyor. Işıklandırma, soyunma odaları, VIP tribün tamamen değişti. Hiçbir problemimiz yok. Tüm çalışmalar planlandığı gibi gidiyor. Organizasyona kadar her şey bitmiş olacak”dedi.
Biletler tükenmek üzere
Başkan Uluç ayrıca, turnuvanın ilk 3 günü için Biletix’ten sınırlı sayıda bilet kaldığını, çeyrek final, yarı final ve final maçının yapılacağı cuma, cumartesi ve pazar günü için ise biletlerin tükendiğini dile getirdi.

Mini yorum

Her şey kontrol altında

Türkiye, teniste ufkunu açacak WTA Championships için adeta seferber oldu. Federasyon Başkanı Ayda Uluç ve yönetim kurulundaki arkadaşları, dün şampiyonanın yapılacağı salonda son çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dünya Basketbol ve Güreş Şampiyonaları’nda uluslararası skandalların son anda engellenmesi için kendini siper eden Sinan Erdem Spor Salonu bu kez de hiç tanışık olmadığı tenis sporunun elitlerini ağırlamak için eski makyajlarını silip, yepyeni bir çehreye kavuşmak için gün sayıyor. Hemen yanıbaşında 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na yetiştirilmek için büyük çaba harcanan   2. salonun iskelet halinde olması bile,     10 gün sonra düzenlenecek tenis turnuvası öncesi bizi umutsuzluğa sevketmedi. Sinan Erdem’i gezerken biz göremedik ama, yetkililerin dediğine göre salonda her şey kontrol altında. Planlananlar tek tek hayata geçirilmiş, ancak henüz montaj işlemleri bitmemiş. 250 yerli, 25 yabancı medya mensubunun akreditasyon yaptığı şampiyona için bastırılan biletlerin satılmış olması, şimdilik yüreklere su serpti. Türk’ün yumurta kapıya dayandığı andaki gayretini bir kez daha gözlerimizle gördük, bakalım bunu saha içine  kurulan, topun üç izlediği yolu ve hızını hesaplayan “şahin gözü” de görebilecek mi!..

Hüseyin Sakarya

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;