Sion'a öyle, bize böyle

UEFA'nın, 'Gerekirse Şampiyonlar Ligi'ndeki gruplardan birine 5. takım olarak katılabiliriz' önerisini reddettiğini söyleyen kulüp avukatı Emin Özkurt, 'Sion olayında ise böyle bir alternatifi tartışıyorlar. Bu uygulama çok manidar' diye konuştu.

20 Ekim 2011, Perşembe 02:30
- A +

UEFA tarafından Avrupa Ligi’ne katılmaktan men edilen Sion’un, yerel mahkemede açtığı dava sonucunda yeniden lige dönüş olasılığının belirmesi, gözleri Fenerbahçe’ye çevirirken, kulüp avukatı Emin Özkurt, Fenerbahçe ile Sion’un durumlarının farklılık arzettiğini belirtti. Özkurt, “Bizim, yürütmeyi durdurma ve Şampiyonlar Ligi’ne yeniden dahil edilme talebimiz, CAS tarafından reddedildi. Bunun gerçekleşmesi şu an mümkün değil. Biz, Fenerbahçe’nin itibarının iade edilmesi ve kulüp olarak uğradığımız maddi zararın telafi edilmesini talep ettik. Ancak dikkat çekici olan bir nokta var. UEFA, ‘Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne dahil edilmesi, birçok takımı ve mevcut sistemi olumsuz etkileyecektir’ demişti.

Ancak Sion kararıyla bu tezi kendileri çürüttü. Biz, gerekirse gruplardan birinin 5 takımla oynatılabileceğini söylerken, UEFA ise CAS’a yaptığı savunmada, bunun sıkıntı yaratacağını ileri sürmüştü. Şu anda ise Sion’un Avrupa Ligi’ne dahil edilebileceğini söylüyorlar. Tam anlamıyla bir çelişki” diye konuştu. Ellerinde bazı bilgi ve belgeler bulunduğunu ifade eden Özkurt, zamanı geldiğinde bunları hukuki zeminde kullanacaklarını vurguladı. Özkurt, UEFA’nın Sion konusunda bir soruşturma açtığını, savunma aldığını ve bunun ardından bir karara vardığını, Fenerbahçe hakkında ise bu yolların hiçbirine başvurmadan yargısız infaz yaptığını sözlerine ekledi.

 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;