Sadri Şener: 3 şampiyonluk bıraktım

Trabzonspor’da Başkan Usta’nın başlattığı, “Her başkan kendi döneminin borcunu ödesin” polemiğine Sadri Şener de katıldı: “Ben 177 milyon TL borçla bıraktım ama kazanılmış 2 lig, 1 Türkiye Kupası, 1 de Süper Kupa vardı. Hiçbir başarısı olmayanlar ödesin borcu.”

14 Mart 2018, Çarşamba 23:30
- A +
Trabzonspor’da Başkan Muharrem Usta’nın önceki günlerde yaptığı, “Benim dönemimde yapılan borç çok konuşuluyor. Şöyle yapalım, herkes kendi döneminin borcunu ödesin” açıklaması gündemdeki yerini koruyor. Usta’ya ilk yanıt önceki gün eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan gelmişti. Hacıosmanoğlu, “Eğer Usta kendi dönemindeki tüm zararı karşılayacaksa ben bütün başkanların zararını ödeyeceğim” diyerek rest çekmişti. 

Başkanlığı düşünmüyor 

Yaşanan zararı ödeme polemiklerine eski başkanlardan Sadri Şener de katıldı. Şener, her zamanki gibi olaya esprili bir üslubu da katarak gelişmeleri değerlendirdi. Her fırsatta, “Bir daha başkanlık düşünmüyorum. Birçok genç var, artık onların sırası geldi. Onlar taşın altına elini soksun” diyerek görev almayacağını belirten Bordo- Mavililer’in eski patronu, bu kez Muharrem Usta’ya yüklendi. 

‘Bizim yaptıklarımız ortada’ 

Usta’nın açıklamalarını ve hamlelerini kaçıp kurtulma formülleri olarak niteleyen Sadri Şener, “Evet, ben de kulübü 177 milyon TL borç ile bıraktım. Ancak ortada kazanılmış 1 lig şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası, 1 Süper Kupa vardı. Üstelik geçmiş dönemlerde benim kulüp için yaptıklarımı da camianın önde gelenleri bilir. Bunun lafını da sık sık etmedik. Ancak şimdi böyle garip hesaplara giriliyor. Elbette başarı ve İstanbul’un dev kulüpleriyle yarışmak için borç gerekir ama karşılığında başarınız da olmalı. Bugün eğer kulübe para vermesi gerekenler varsa onlar hiçbir başarısı olmayanlardır” ifadelerini kullandı.

***

Hacıosmanoğlu hazırlanıyor

Adaylığa en yakın isimlerden biri durumundaki İbrahim Hacıosmanoğlu, hazırlıklarını hızlandırdı. Hacıosmanoğlu’nun son kongredeki yönetiminde de bazı değişikliklere gitmesi ve daha güçlü bir ekiple bu kez delegelerin karşısına çıkması bekleniyor. Şu ana kadar adaylığını henüz açıklamayan Hacıosmanoğlu’nun önümüzdeki hafta başında bir toplantı yaparak yol haritasını ortaya koyacağı ifade edildi.

Usta için yeni formüller devrede

Muharrem Usta, son Akhisar maçından sonra tavrında yumuşamaya gitmiş ve eski katı söylemlerinin aksine kongrede aday olma sinyalleri vermişti. Bu noktada kendi ekibinden de baskı gören Usta’nın sürpriz bir karar verip Nisan başındaki kongrede tekrar aday olabileceği konuşuluyor. Ancak Usta’nın olası bir adaylığı halinde yönetimini büyük ölçüde yenileyeceği ve borç yükünü kaldırabilecek bir yapıyı devreye sokacağı bildirildi.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;