Onur Balkan: Amacım Beyaz Mayo'yu korumak

TUR 2017 Alanya Kemer Etabı'nda Türkiye Güzellikleri Primi'ni kazanarak Beyaz Mayo'nun sahibi olan Onur Balkan, amacının yarış sonuna kadar Mayo'yu bırakmamak olduğunu söyledi.

10 Ekim 2017, Salı 18:50
- A +
53'üncü Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ilk ayağı Alanya - Kemer etabının galibi Sam Bennett olurken, Türkiye Milli Takımı'nın sporcularından Onur Balkan, Türkiye Güzelikleri Primi'nin kazanarak Beyaz Mayo'nun sahibi oldu. Yarış sonunda kürsüye çıkarak mayosunu devralan Balkan Fanatik'e özel açıklamalarda bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

"Dün yaptığımız taktik toplantısında ana hedeflerimizden biri beyaz mayoyu almaktı. Kaçış grubuna iki arkadaşımızı sokmak istiyorduk. Planlarımız tam istediğimiz şekilde gerçekleşti ve TUR'un ilk gününde Beyaz Mayo'yu kazanarak podyuma çıktık. Takım olarak bunu başardığımız için çok mutluyuz. Bundan sonra esas hedef mayoyu TUR sonuna kadar koruyup İstanbul'da kürsüde yer almak. Ancak bunu yaparken Ahmet Örken'e de düz etaplarda yardım etme görevimden geri kalmayacağım. "

Batuhan Özdemir - Alanya
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;