Milli Takım'ın son gözdesi: Marsilyalı Yusuf Sarı!

Milli Takım yetkilileri Marsilya'da forma giyen 19 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Yusuf Sarı ile temasa geçti. Yusuf, Fransız pasaportuna sahip. Türkiye adına oynaması için görüşmeler yapılıyor.

15 Şubat 2018, Perşembe 06:51
- A +
Sabah Gazetesi'nden Serkan Akkoyun'un haberine göre; Fransa Lig 1 ekiplerinden Marsilya ile profesyonel sözleşme imzalayan Yusuf Sarı için Milli Takım yetkilileri devrede!

FRANSIZLAR DA İSTİYOR!

Fransa'nın Martigues kentinde doğan ve Fransız pasaportuna sahip olan 19 yaşındaki sağ kanat Yusuf Sarı, altyapısından yetiştiği Marsilya ile 2021 yılına kadar sözleşme imzaladı. TFF, geleceğin yıldız adayları arasında gösterilen ve Fransa Milli Takımı için de düşünülen Yusuf'u Fransızlara kaptırmamak için devreye girdi.

TURNUVA KADROSUNA DAVET EDİLECEK

26 Mayıs'ta başlayarak 6 Haziran'a kadar sürecek olan ve genç yeteneklerin keşif alanı olarak bilinen 'Espoirs' turnuvasına katılacak Türkiye, Yusuf Sarı'yı bu turnuva kadrosuna davet etmeyi planlıyor. Turnuvaya özellikle Almanya, Portekiz ve Fransa'da forma giyen genç oyuncuları çağıracak olan milli takım teknik heyeti, Yusuf Sarı'nın mutlaka ay-yıldızlı formayı giymesini istiyor.

Yusuf Sarı daha önce de U19 Milli Takım kadrosuna davet edilmiş ancak sakatlık sebebiyle katılamamıştı. Genç yıldız da Türkiye adına oynamaya sıcak bakıyor.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;