İşte Fenerbahçe'nin Staples Center'ı

NBA takımlarını kıskandıracak özelliklere sahip Ülker Arena'nın açılması için geri sayıma geçildi. Los Angeles Lakers'ın maçlarını oynadığı Staples Center'ın benzeri olacak salonun son halini FANATİK sizler için görüntüledi.

04 Ekim 2011, Salı 12:00
- A +

Temeli 2009 yılında atılan Ülker Arena’nın inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Ataşehir’de 37 bin 814 metre kare kapalı alan üzerine inşa edilen Ülker Arena, 13 bin 800 kişi kapasiteli... FIBA standartları gözetilerek inşa edilen Fenerbahçe Ülker Arena’nın bir an önce bitmesi için toplam 500 işçi aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. ‘Fenerbahçe’nin Staples Center’ı olacak salonun son halini gazeteniz FANATİK sizler için görüntüledi. Önümüzdeki 30 günlük süreçte tamamlanması planlanan salonun parke zemininin, seyircilerin oturacağı bölümlerdeki kaba işlerin tamamlanmasının ardından oluşturulacağı bildirilirken, 44 locanın tamamının sahiplerini beklediği öğrenildi. Türkiye’deki salonlarda benzerine rastlanamayacak büyüklükteki dev skorboardun imalatında da sona yaklaşıldığı ifade edildi.

Yıl boyunca para basacak

Ülker Arena’da Fenerbahçe’nin basket takımlarının yanı sıra voleybol takımlarının da maçlarını yapılabileceği 2 bin 500 kişilik bir ek salon bulunuyor. Yılın 365 günü gelir getirmesi beklenen Ülker Arana’ınn işletme hakkı ise
NBA’in en köklü kulüplerinden Los Angeles Lakers’ın ortağı olan ve Staples Center’ı da işleten AEG isimli firmaya verildi. Aynı komplekste yer alacak iş merkezi, alışveriş ve eğlence merkezi, rezidans, otel, sinema ve diğer birimlerin inşaatına ise Ocak 2012’de başlanacak.

Ülker Arena’da neler olacak

* Otel
* Rezidanslar
* Sinema salonu
* İş merkezi
* Restaurantlar
* Eğlence merkezi
* Mağazalar
* Açık ve kapalı otopark
* 2 bin 500 kişilik ek salon

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;