Henrique'den şok haber!

Sakatlıklardan çok çeken Trabzonspor'da sol dizinde ağrıları bulunan Brezilyalı oyuncu, ameliyat masasına yatıyor. Yıldız oyuncunun en az 2 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor.

02 Ekim 2011, Pazar 02:30
- A +

Avrupa Kupaları’nda mücadele ettiği için Beşiktaş’la birlikte hiçbir hafta içini boş geçmeyen ve oldukça yoğun bir maç trafiğine maruz kalan Trabzonspor’da sakatlara, her gün yeni bir isim ekleniyor... Bu kez flaş gelişme, Karadeniz temsilcisinin sezon başında kadrosuna kattığı Paulo Henrique’de yaşandı. Ağrıları olduğu öğrenilen Brezilyalı oyuncunun yapılan kontrolünde menisküs olduğu tespit edilmiş ve durumunun iğneyle yapılacak tedaviyle çözülemeyeceği anlaşılmıştı. Eskişehirspor’la oynanacak kritik mücadelenin kadrosunda yer almayan Brezilyalı futbolcunun, ameliyat olması gerektiği anlaşıldı.

Yeniler biraz şanssız

En kısa zamanda bıçak altına yatması beklenen Henrique’nin, en az 2 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Trabzonspor’da yaşanan bu ani sakatlıklar elbette ilk değil... Bilindiği gibi diğer yeni isimlerden Robert Vittek, hiç oynamadan sakatlanmış, Barış Özbek ise kampı göremeden takımdan ayrı kalmıştı. Piotr Brozek geldiğinden beri yok, Tayfun Cora 1 senedir futboldan uzak. Kaleci Onur Recep Kıvrak ise geçen sezon yaşadığı sakatlığının ardından ameliyat oldu ve hala arkadaşlarına katılamadı.

KARADENİZ'DE SAKATLIK LİSTESİ

Onur Kıvrak:  Geçen sezon sakatlandı. Ameliyat oldu ama henüz takıma katılamadı.

Barış Özbek: Yeni transfer, bireysel idmanlar sırasında sakatlanmıştı. 2012’den önce dönmesi zor.

Brozek:  Geldiğinden beri sakatlıklarla boğuşan Brozek’ten bir türlü verim alınamıyor.

Vittek: Eylül ayı ortasında sağ ön çapraz bağları kopan Slovak yıldız, en az 6 ay yok.

Tayfun Cora: Sık sık dizinde ve kasığındaki sakatlıklar nüksediyor. 1 senedir futboldan uzak.

Gabric: Geçtiğimiz mayıs ayında ciddi bir trafik kazası geçirdi. Ardından kendisiyle yollar ayrıldı.

Güneş alternatif arıyor!

Trabzonspor’un bu sezon kadrosuna kattığı Brezilyalı futbolcu, performansıyla taraftarların en çok beğendiği isimler arasına adını yazdırmayı başarmıştı. Ancak Henrique’nin sakatlığıyla ortaya çıkan bu beklenmedik gelişme, teknik direktör Şenol Güneş’in moralini bozdu. Tecrübeli hoca, önümüzdeki maçlar için Henrique’nin yerini dolduracak alternatif isimleri aramaya şimdiden başladı.


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;