Güzel ve çirkin bir arada!

Günlerden cuma olmasına rağmen 27 bin 109 biletli taraftar Bursa BŞB Stadı’na akın etti. Maç başlarken yapılan Türk Bayraklı koreografi ise görenleri adeta mest etti.

03 Şubat 2018, Cumartesi 06:00
- A +

Günlerden cuma olmasına rağmen 27 bin 109 biletli taraftar Bursa BŞB Stadı’na akın etti. Maç başlarken yapılan Türk Bayraklı koreografi ise görenleri adeta mest etti.

 Maraton tribününde Yeşil-Beyaz kartonlarla arka fon oluşturulurken, üzerinde Türk Bayrağı simgelendi.

Teksas’ın bulunduğu güney kale arkasında ise yine kartonlarla yapılan dev bir ‘Bursa’ yazısı dikkat çekti. Hemen altında da ‘Destanlar yazılmış memleketime’ pankartı açıldı. Bursaspor taraftarı Zeytin Dalı Harekatı’nda bulunan Mehmetçik’e tam destek verirken, “Ölürsek cennet bizim kalırsak devlet bizim yazılı pankart dikkat çekti.

 Maç başlarken müthiş bir atmosfer oluşturan Yeşil-Beyazlı futbolseverler, “Kalbimizle, duamızla Mehmetçik’in yanındayız yazılı pankartla sahaya çıkan her iki takım futbolcularını da alkışladı.

Maç öncesindeki tribün şovu, 90 dakikanın başlamasıyla yerini gerginliğe bıraktı. Kale arkasındaki taraftarlar sahaya yabancı madde yağdırırken, oyun iki kez durdu.

Tribün şovuyla büyük alkış alan Bursasporlu taraftarlar, maç başladıktan sonra ise tam tersi bir havaya büründü.

 İlk dakikalarda Ricardo Quaresma korner atmaya giderken, kale arkasındaki tribünlerden sahaya yabancı maddeler atıldı. Hakem Halil Umut Meler bu sırada oyunu durdurdu ve kısa süre tansiyonun düşmesini bekledi.

 Benzer olay ilk yarının son anlarında daha şiddetli şekilde tekrar yaşandı. Yine korner bayrağının bulunduğu bölgeye onlarca çakmak ve şişe atılırken, kaleci Harun, Yusuf Erdoğan ve Badu taraftarları sakinleştirmeye çalıştı.

Hakem üçlüsü ikinci kez oyunu durdururken, sahanın dört bir tarafı da çevik kuvvet ekipleriyle çevrildi. Sahaya yağan maddelerden ötürü foto muhabirleri de zor anlar yaşadı.

Şimdi ne olacak?

Şimdi ne olacak?

Güney kale arkasından sahaya atılan maddeler nedeniyle Bursaspor’un Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi neredeyse kesin. 

Bu tribünün tamamen ceza alması bekleniyor. Aynı zamanda küfürlü tezahürattan dolayı da para cezası gündemde. 

Yeşil-Beyazlılar bir sonraki iç saha maçını 21. haftada Yeni Malatya’ya karşı oynayacak.