Gökhan Yalçınkaya'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

13 Şubat 2018, Salı 09:34
- A +
13 Şubat Salı Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

YILMABAŞAR yanıltmaz

1.AYAK: Kilo faktörlerinin şansları eşitlediği düşündüğüm kısalarda iyi yarışlar yapan isimlerin kopuklukların olmadığı seyir zevki açısından yüksek seviyede geçmesini beklediğim mücadelesinde gelmez diyebileceğim bir iat yok. Favorim DEATH RACER’dır. Son yarışında ön tarafı çok gerilerde takip etti, karşılarda toparlandı, bindirdi ama kasa çoktan kapanmıştı, bir de atın o yarışından önce kısa bir arası vardı, bugun yükselen kondüsyonuyla sevdiği koşullarda yeniden kazanmaya başlayabilir. Birbirine ters mesafelerde yarışları üst üste gelince iyi koşmasına rağmen kazanamamaya başlayan RÜZGAR GOLD, geçen koşusunda 62.5 kilonun da handkapını iliklerine kadar hissetti, normale binen sıkleriyle ikinci şans verdiğim isim olup, 2 aylık tedavi sürecinden sonra yeni yaşındaki ilk sınavına çıkacak olup İstanbulda düzenli olarak çalıştığını ordaki dostlarımdan öğrendiğim bu piste aşina olan dinçlik yarışı yapma pozisyonundaki BÜYÜKBEYAZ, eksik olduğunu düşündüğüm sentetikteki son yarışını önemsemediğim kaba kumda farklı koşan ROYAL CAPUCINO, ağır sıkletinden ve kalabalık grup koşullarından olumsuz etkilendiğini düşündüğüm son yarışına inanmadığım BALYECİ SALİH, her ne kadar son dönemde tat vermeyen yarışlar yapsa da kısa mesafeli bu tip sürat yarışlarında böyle gruplarda karşıma kolay kolay almadığım RED REBEL, 2 ay aradan sonra iki yarış koşup eksiklerini kapatıp bugun boş kilo avantajıyla DUKE OF ISTANBUL daha sonraki sıralamamdır.

2.AYAK: İstanbuldaki sentetik ve çimdeki yarışlarından sonra 2.5 aylık istihrat tedavi süreci gördükten sonra 3’lüsünde koştuğu ilk yarışında nefes handikapına rağmen değerli bir yarış yapan GOGO, bu kez artan kondüsyonuyla birinciliğin en güçlü adayıdır, ilk şansı veriyorum. En ciddi rakibinin SALTBAE olacağı düşüncesindeyim. Gogo’nun ikinci olduğu yarışın 6 saliseyle üçüncüsü. Yalnız bu ata bugun dilbağı deneyecekler, olumlu reaksiyon verip çok daha iyi koşabilir.  Küçük ve orta ölçekli kuponlar için bu iki at yeterlidir. Ters at arayıp yeri olan okuyucularımıza, 2.5 ay aradan sonra iki yarış görüp toplanan bugun ilk kez kaba kuma çıkacak olup kapalı kutu gördüğüm KIZILKARTAL’ı tavsiye ediyorum.

3.AYAK: Çok yüksek fiyata satın alınan ana-baba tam kardeşi ‘’Gecenin Sesi’’ ne oranla çok daha güzel yarışlar yapan ÖZİLHAN, ilerisi için ümit vaat ediyor. Koşuları üst üste gelmesine rağmen tırnağından geleni ziyadesiyle sahaya yansıtıyor. Son yarışında ilk kez uzunda denenmişti, iyi koştu, bugun mesafe tecrübesiyle sevdiği pistde kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir. Yine uzuna ilk kez çıkacak olan ama anne kardeşi ‘’Borbore’’ nin mesafe tutmasından dolayı kendisinin de tutma ihtimali yüksek gözüken BİNBİR, ile bir başka mesafe tutan safkan ‘’Egebeyi’’ nin anneden kardeşi olduğunu göz önünde bulundurarak kendisinin de 1900’de iyi koşacağı düşüncesinde olduğum MANİDAR ikilisi rakip önerilerimdir.

4.AYAK: Ülkemizin önemli kum Şampiyonlarından YILMABAŞAR’ı uzun uzun anlatmaya gerek yok sanırım. Yaşı ilerlese de hala güzel yarışlar izletmeye devam ediyor. Son yarışında geçildiği ‘’Saadın Gücü’’ o gün siz değerli okurlarımıza banko önerimdi. Çünkü mesafe 1600’dü, Saadın Gücü genç formda bir at, ve en önemlisi koşuyu yüksek tempolara çıkaracak kaçak bir at yoktu, Yılmabaşar’ın da yarışları üst üste gelmişti, yani herşey Şampiyonun aleyhineydi ama o gün Adana’yı yazdığım için bunları size yazamadım, rakamsal tahminde vardı. Ama bugun Şampiyon uzuna  dönüyor, ve ‘’Egebeyi ile Çermi Khan’’ gibi bu koşuda iki süratli kaçan at var, yani yarış lehine seyredecektir, 23 günlük arada kendisine yaramıştır. Sonuçta 7 yaşında geldi, biraz fasılalı koşulması gerektiği döneme girdi. Neyse diyeyim ŞAMPİYON Kocaelide hiç geçilmedi, bugun de geçilmeyecektir, alkışları arkasına alıp kendisine inanları yanıltmayacaktır, bankomdur.

5.AYAK: İzmirdeki son yarışını ölçü almadığım Kocaelide bambaşka koşan son kazandığı beş koşusunu da üzerinde olan aprantisiyle kazanan ve yeniden ona dönen mesafe de tutan LADY FALCON hemcinsler arasında favorimdir. Ters mesafede kısa vade koştuğu son yarışından sonra bugun hem uzuna hem de Şartlı 4’e dönen bu pist seven atlardan MADEMOISELLE rakip gördüğüm ilk isim olup, mesafe ayırt etmeden istikrarlı koşularını devam eden ev sahibi avantajlı KOMSHU ve kendini unutturan ASHRAQA koşuda söz sahibi olabileceğini düşündüğüm diğer isimlerdir.

6.AYAK: Genelde bir araya gelen isimlerin kapışmasını her sonuca açık görüyorum. Bir o geçiyor, diğer yarışına öbürü geçiyor. Teknik analize girmeye gerek duymuyorum. BABAİLHAMİ, YARİSSA, SERHASAN, KARTALÖMER, SULTANBATUR, FIRATIN ÖFKESİ, TUTARLI, KURYE sıralam olup insiyatif sizlerindir.

4,1,3,6,5,2,7 // 2,7,4 // 2,1,5 // 9 // 3,1,2,5 // 4,6,10,5,1,3,8,2
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;