Gökhan Yalçınkaya'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

08 Aralık 2017, Cuma 09:29
- A +
8 Aralık Cuma Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

HARPUTLU koptu geliyor

1.AYAK:VOLKANIMSIN, her geçen gün daha iyi duruma gelip artık vuracak pozisyonda olduğunu geçen hafta belli etti. O yarışına oranla mesafe 200 metre uzadı. Zaten mesafe tutan bir at olduğunu Güneydoğudaki yarışlarında belli etmişti, kilosuna aldanmayın, daha ağırıyla kazandı. Bu yarışla birlikte çıkışa geçebilir. PARLAN, son yarışını önemsemiyorum, hem 62 kiloyla koştu, bundan da önemlisi makinada 30 metre kaldı. Ondan önceki yarışında da 7 boy kalmış ama kazanmasını bilmişti. Yani demem o ki biraz iyi çıkarsa normale binen sıkletiyle kazanabilir. DREJAN, İstanbulda tempoyu koyup inatçı yapısıyla direndiği yarışlarla hafızalarımızda yer edindi. Bugun yeni ekibindeki ilk sınavını verecek. Kendisiyle aynı stilde olan atın (Tovin) formsuz olmasından dolayı aşina olduğu geçmişte kazanmışlığı bulunan pistde kan değişikliğine olumlu reaksiyon verip yeniden kazanmaya başlayabilir. HOŞGÖRÜ, son dönemdeki totoları ortada, belli ki eli kulağında, extra olarak size yazabileceğim durumlar, kaba kuma ilk kez çıkacak olması, (anneden en çok para kazanan kardeşleri Desert Wınd ve Never Walk Alone zır kumcuydu) ve son yarışına oranla 8.5 kilo düşmesi (dişi at’dır, safkanlara nazaran kısraklarda daha çok sonuca etki eder ) SCIFO, geçen yarışında Bursa denendi, tutmadı. Ama buranın kumu Bursaya göre daha hafif, bu atın da sentetik de kazandığı yarışları göz önünde bulundurursak, burda tutma ihtimali daha yüksektir.

2.AYAK:İstanbuldan gelip burda koştuğu ilk yarışındaki 1200’derecesi tatminkar olup bu kez uzayan 200 metre mesafede artan pist tecrübesiyle dikkat diyeceğim TOKUŞUN KIZI, hem ilk kez kaba kuma çıkacak hem de ilk kez kapalı gözlük denenecek İSTİKBALİM, anneden ağabeyi ‘’Sahipbey’’ in aksine bekleme yapıp kazabilen fit durumdaki YORANGÜLÜ, yarış yaşamı boyunca burda koştuğu tek startını bu mesafede çok kolay kazanan, uzun zaman sonra yeniden dönen ve ilk kez dilbağı denenecek olan DERİNCE, aynı keza yine ilk kez dili bağlanacak olup İstanbul dışına da ilk kez adım atacağı için bir kez bu pistde görme taraftarı olduğum FERHAL, Milli gururumuz GÜMBÜRGÜMBÜR’ün tam kardeşi olup, son zamanlarda startda oyalandığı için tam randıman veremeyen ve yine kaba kumu ilk kez görecek olan ISLAH, ilk’lerin çok yaşanacağı zorlu mücadelede sıralamamdır.

3.AYAK:Son yarışında ‘’Hero Admiral’’ a formsuz atların çoğunlukta olması ve at sayı adedinin de az olmasından dolayı önde kimse pres yapmayınca, çekirdek çiterek karşılara çıktı. Harputlu da mecburen onu yakın takip etmek zorunda kaldı. Ama rakibi çok diri çıkmıştı, safkan yapabileceği en iyi şeyi yaptı ikinci kaldı. Ayrıca daha önce uzunda 1 kez kazanmışlığı bulunsa da ben bu atın 1400-1700 arası daha iyi koştuğunu düşünüyorum. Bu koşu yavaş gitmez, tırnağının ucunadaki Harputlu’yu yarışın can alıcı yerlerinde Tokaçoğlu kaldırıp kaldırıp fotoya atar düşüncesindeyim.

4.AYAK:Son  iki startında açık yarış ve kısa vade koşup bu kez Handikap 14’e dönen Ketme’nin yakından ilgilendiği ASLAN ADAM, kimin anneden kardeşi olduğunu (Ulan Bator) Bursa’da gövde gösterisi eşliğinde rakiplerine göz dağı vererek ahırına giden MISTER GÖRKEM, son yarışına oranla 6.5 kilo düşüp kaba kumda kapalı kutu pozisyonundaki PIERRO üçlüsünü ayırmıyorum.

5.AYAK:Uzundaki son yarışında (uzunda hiç birinciliği yok) toparlandığının sinyalini veren KALAYCIKAYA favorimdir. Kötü totolarına rağmen uygun grupta bu pistde  geçmişte defalarca sürpriz çıkışların yaptıkları için bugun de öyle bir hissiyata kapıldığım PEKSOYUNOĞLU ile EDEBEY ikilisi öncelikli rakip önerilerim olup, 11 günde 3 yarış koşan bunların sonucusunda startda da takıldığı için tam randıman veremeyen bu kez 2 hafta dinlenerek gelen ZORBEZİRGAN, geçen hafta bu pistde ilk kez koşup tatminkar gözüken YILDIZGÜZELİ, zaman zaman ters işlere imza atan en iyi jokeyi de o alan BAŞYAZAR diğer şanslı ihtimallerdir.

6.AYAK:Rakiplerine oranla daha önde gördüğüm SARAYBOSNA, KORALAY, BAŞKAYNAK üçlüsünü, üç evlat gibi birbirinden ayıramıyorum.

1,3,4,9,10,2  // 13,7,2,6,12,3  // 4 // 1,2,3 // 5,2,6,1,8,10 // 2,4,1
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;