Gökhan Yalçınkaya'nın Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

14 Şubat 2018, Çarşamba 12:43
- A +
14 Şubat Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

Dili bağlanan LADY BUCKINGHAM, namağlup LEXINGTON FIRE

1.AYAK: Yakın ara koştuğu son startını önemsemediğim süratli kısrak ZİLLİ, geçen hafta kazanıp özgüven tazeleyen ve form tuttu mu devamını getirebildiğini en son kazandığı yarıştaki seriye taktığı dönemi hatırlayacak olursak yine kazanıra girebilecek KOLAÇAN, bu tip kısa mesafeli sürat yarışlarında başarılı koşuları bulunan MÜRTECİZCAN, 1.5 aylık tedavi süreci içerisinde İzmirde düzenli şekilde noksansız hazırlandığını öğrendiğim, dinçlik yapma pozisyonundaki NİŞANLI KIZ, 4 yarıştır uzunlarda koşan ama yarış kariyer boyunca kazandığı üç koşusunun da 1200’de olduğunu hatırlatmak istediğim CANIM CİĞERİM, stili rakiplerine rağmen 49 gibi çok rahat sıkletle bir çırpıda bitirebilecek HANIM SULTAN, hiç bu mesafede birinciliği olmasa da hayatının en iyi dönemlerinden birini yaşayan KARAGÜLÜM, formunda önemli gelişmeler gözlenen AK KATMER, kısaların ters atı SELAYATLI, takibimdeki ASİ KIRTAY, bu kez kısaya dönen ve kısaları daha iyi olan PELENİN KIZI kapattığım bu koşuda sıralamam olup, seçim insiyatifi siz değerli okurlarımızındır.

2.AYAK: Kazanma zamanı çoktan gelip geçen isimlerin mücadelesinde LUCKY RED ile WALLPAPERS ikilisini rakiplerinin bir adım önünde görmekle birlikte, uzundan kısaya dönmesine rağmen bu mesafede de kazanan kadar başarılı ikincilikleri bulunduğunu hatırlatmak istediğim CEYLİN HATUN, bugun kapalı gözlük takılacak olan ESMER, 2.5 ay aradan sonra koştuğu yarışında nefes yönünden sıkışan bu kez artan kondüsyonuyla daha önlerde yer almasını beklediğim, ‘’Impulsıve’’ gibi iyi bir atın da anneden kardeşi olan MESTANLI koşuda söz sahibi olabileceğini düşündüğüm diğer isimlerdir.

3.AYAK: Üst grubu geçtiği son yarışında bombayı patlatıp o gün değerliyken sizlere önerdiğim MAVİYASEMİN bu grupta favori çıkacaktır, haklıdır da. En yakın rakibi İzmrdeki son koşusunu ölçü almadığım zaten o gün aprantisiyle kafaya da çıkmayan ama Tokaçoğlu’yla bir önceki yarışında burda ‘’Maviyasemin’’ i geçen süratli HANKUTLU olur görüşündeyim. Bu iki ismin dışında FATİHNGÜLÜ, GONCANUR, NAZO SULTAN bütçeler ölçüsünde kuponlarda değerlendirilebilirler.

4.AYAK: Bazı atlar uzuna ilk kez çıkacak, dikkat edelim tutabilirlerde tutmayabililerde. Mesela OLTACI.. Zaten kısa veya orta mesafede olsa bu koşu banko önerirdim ama uzunda 1 kez göreyim. Onun arkasına son yarışında ikinci olan GÜMÜŞKESEN.. Uzun deneyimi var ama sentetikte olduğu için bir kez de kaba kumda göreyim. Son yarışını bu mesafede kazanan ve anneden kardeşi ‘’Ressam’’ gibi mesafe tutacağını gösteren fit durumdaki DURMUŞKARDEŞ, geçen hafta kazanıp moral bulan bugun o da uzunu ilk kez görecek olup Kaizbert’lerin hepsi olmasa da çoğunun mesafe ayırmadığını göz önünde bulundurarak RUSDAMAT, tam kardeşi ‘’Metal Fırtınası’’ nın uzunlara yatkınlığını göz önünde bulundurarak DURMAZ AKAR, henüz çözemediğim beni zorlayan atlardan ERDURAN daha sonraki sıralamamdır.

5.AYAK: Annesinin koşan tek evladı LADY BUCKINGHAM, bir İngiliz atına göre geç sayılabilecek dönemde 2’lisinin son evresinde çamur sahada kazanan kadar çok koştuğu bir yarışla pistlere merhaba demişti. Sonrasında ‘’Sumelhan’’ gibi Bursayı kasıp kavuran açık yarış atı görünümündeki bir ismin kazandığı yarışta boşlukta tatminkar bir koşu yapıp, Kartepeye yol almış, akabinde Bursada ağır favori çıktığı son yarışında dışardan devrini bulup tren gibi gelen rakibine direnemeyip yine ikincilikle yetinmişti. At bir ara boşlukta kalmıştı acaba temposunun düşmesinde bunun da etkisi olabilir mi diye düşünmedim değil doğrusu. Neyse diyelim, extra söyleyeceğim iki şey ata hem bugun dilbağı denenecek olması, hem de jokeyinin ikinci kez binecek olup kısrağı daha iyi tanıması koşu içerisinde daha kararlı davranacaktır. Atın hemcinsleri yanında ses yükseltme zamanını geldi, ilk bankomdur.

6.AYAK: Üzerine çok fazla konuşmak istemediğim, geçen yarışında da banko önerdiğim ve o gün aprantisinin dört dörtlük bindiği LEXINGTON FIRE’ın üç sınavında da geçilmediği Osmangazi kumunda sevdiği uzun mesafede namağlup unvanını sürdürmesini bekliyorum ikinci bankomdur.

HEPSİ // 6,10,2,4,8 // 2,4,3,1,5 // 1,6,2,3,4,5 // 6 // 5
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;