EuroCup genel menajerlerine göre en iyisi David Blatt

EuroLeague'de gelenekselleşmeye başlamış sezon ortası genel menajerler anketi EuroCup adına ilk kez düzenlendi. Ankete göre temsilcimiz Darüşşafaka'nın başantrenörü David Blatt, en iyi koç olarak görüldü.

10 Ocak 2018, Çarşamba 18:19
- A +

EuroLeague'de gelenekselleşmeye başlayan sezon ortası genel menajerler anketi EuroCup'ta ilk kez düzenlendi. EuroLeague anketine Fenerbahçe ve Obradovic damga vururken EuroCup anketinde de Darüşşafaka ve David Blatt ön plana çıkan isimler oldular. İşte genel menajerlerin farklı alanlardaki seçimleri:

Hangi iki takım final oynamayı başarır?

Hangi iki takım final oynamayı başarır?

Genel menajerlerin final oynamasına yüksek ihtimal verdikleri takım özellikle ilk tur gruplarındaki performansıyla dikkat çeken Alman ekibi Bayern Münih oldu. Menajerlerin öncelikli seçimleri arasında temsilcimiz Darüşşafaka da kendine yer buldu. 

En rahatsız edici, en zorlu rakip...

En rahatsız edici, en zorlu rakip...

Genel menajerler final konusunda Bayern Münih'i ön plana çıkarsalar da zorlu rakip noktasında Lokomotiv Kuban öncelikli çekinilen takım konumunda. Oy dağılımında dengenin dikkat çektiği alanda temsilcimiz Darüşşafaka da kendine üçüncü sırada yer buldu.

Sezonun sürpriz takımı...

Sezonun sürpriz takımı...

Sezonun sürpriz ekibi konusunda genel menajerler ilk tur gruplarında temsilcimiz TOFAŞ'ın grubunda yer alan ASVEL ile bir diğer temsilcimiz Galatasaray Odeabank'ın grubunda yer alan Buducnost'u ön plana çıkardılar. 

İzlemesi en keyifli takım...

İzlemesi en keyifli takım...

Temsilcimiz Darüşşafaka'nın da oylamada ikinci sırayı aldığı en keyifli takım noktasında Djordjevic yönetimindeki Bayern, yine zirvenin sahibi oldu. 

EuroCup'taki en iyi koç...

EuroCup'taki en iyi koç...

Temsilcimiz Darüşşafaka'nın koçu David Blatt, genel menajerlerin seçimlerine göre EuroCup'taki en iyi koç olarak nitelendirildi. Bayern'in başarısının mimarı Sasha Djordjevic de değerlendirmede ikinci sırayı aldı.