'8-0'ın suçlusu ben değilim'

'Beşiktaş'ın 8-0 yenildiği Liverpool maçında hatalı değildim. Maalesef skordan dolayı herkes beni suçlu ilan etti.'

11 Ekim 2011, Salı 12:00
- A +

Hakan Arıkan yeni sezon öncesi 5 yıl formasını giydiği Beşiktaş ile yollarını ayırıp, Mersin İdmanyurdu’yla sözleşme imzaladı. Kırmızı-Lacivertliler’in teknik direktörü Nurullah Sağlam’ın ısrarcı olduğu Hakan Arıkan, yeni takımıyla başarılı bir perforsmans sergilerken A Milli Takım kadrosuna da çağırıldı. FANATİK’e konuşan 29 yaşındaki file bekçisi, özellikle Beşiktaş formasıyla 8 gol yediği Liverpool maçına değindi ve önemli sözler sarfetti. Şimdi söz Hakan’da...

Çok net konuştu

“Liverpool maçında hatalı değildim. 8-0’lık maç sonrası tüm eleştirilerin direkt kaleciye yöneltilmesi normaldir. Bu maç sonunda da öyle oldu. O dönemde kamuoyunun yoğun baskısıyla karşılaştım. Ben ise yaşananları sadece kaleci şanssızlığına bağladım. Alınan bu hezimette sonucun sadece kaleci hatalarına bağlanmasına ise bir anlam veremedim. Maalesef skor 8-0 olunca, herkes beni suçlu ilan etti. Beşiktaş’ta kaldığımız süre içinde çok fazla maç oynadım. Çok iyi maçlar da çıkardım. Ancak kimse onları hatırlamak istemiyor ya da kimsenin işine gelmiyor.

‘Schuster’in yeri ayrıydı’

“Scuhester en beğendiğim teknik direktörlerden biriydi. Diğer hocaların da yeri ayrıydı ama Alman hoca formayı hak edene veriyordu. Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmıyordu. Yani çok adildi. Belki de o yüzden Türkiye’de fazla kalamadı. Özellikle geçen yıl Beşiktaş’ta arkadaşlık eskisi gibi değildi. Herkesin bir arkadaş grubu vardı ve öyle takılıyordu. Takım olma hüviyetinden çok uzaktık. Beşiktaş’tan ayrılırken üzülmedim. Çünkü misyonumu tamamlamıştım. Kendime yeni bir sayfa açtım. Cenk Gönen iyi bir kaleci olacak. Onda bu yeteneği görüyorum.

Hedefini gerçekleştirdi

“Yeni takımım Mersin İdmanyurdu ile en önemli hedefim A Milli Takım’a seçilmekti. Bunu gerçekleştirdiğim için mutluyum. Umarım bunun devamı gelir. Mersin’e gelirken Nurullah Sağlam hocamın isteği doğrultusunda geldim. Hocamın beni takımında görmek istemesi ve bunu ciddi şekilde belirtmesi, Mersin’de olmamın en büyük nedeni.”

'Hakan daha iyi olacak'

Hakan Arıkan’ın Mersin İdmanyurdu’na gelmesinde ısrarcı olan teknik direktör Nurullah Sağlam da öğrencisine övgüler yağdırdı. Tecrübeli kalecinin ilk 5 haftalık performansından son derece memnun olduğunu ifade eden Sağlam, “Çok daha iyi olacak. Önemli olan konu yıllar sonra ilk defa Mersin’den A Milli Takım’a oyuncu verdik. Bu da Hakan’a nasip oldu. Bilerek ve isteyerek aldığımız bir oyuncu. Bize geldiğinde açıkçası biraz soğuktu. Ancak oynadıkça ve ona olan güvenimizi gördükçe daha iyiye gitti” dedi.

Murat Akbaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;