ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİ�� DURUM


Derbiye 4 gün kala kılıçlar çekildi

Üç ihtimaliyle de zirveyi sallayacak Galatasaray-Fenerbahçe maçı öncesi savaş baltaları gün yüzüne çıktı! Önce Federasyon Başkanı Mahmut Özgener, Sarı-Lacivertli kulübü hedef aldı; tansiyonu zaten yüksek olan Aziz Yıldırım ve ekibi, futbolun patronuna kısa ifadelerle ama fena patladı... Futbol bayramı bekleyenler, savaş ilanıyla sarsıldı!

 • - A
 • + A
Derbiye 4 gün kala kılıçlar çekildi

Özgener'den bombardıman

Futbol Federasyonu Başkanı’ndan Fenerbahçe’ye yaylım ateşi: “Futbolda adalet isteyenlerin, kişileri ‘düşman’ ilan ederek, taraftarlara hedef gösterme hakları yoktur”

Fenerbahçe ile Mahmut Özgener arasında uzun süredir gergin olan ilişkiler, Futbol Federasyonu Başkanı’nın dünkü açıklamalarıyla tam anlamıyla koptu. Bir basın toplantısı düzenleyen Özgener, çeşitli konularda açıklamalarda bulunurken, ağırlığı Fenerbahçe ve Başkan Aziz Yıldırım’a verip, ağır suçlamalarda bulundu. İşte Özgener’in açıklamaları: “Açıklamalarında çifte standarttan bahsedenlerin, gerçekleri çarpıtmaya hakları yoktur. Yaptıkları açıklamanın başında futbolda adalet isteyenlerin, aynı açıklamanın sonunda kişileri ‘düşman’ ilan ederek, milyonlarca taraftara hedef göstermek gibi bir düşüncesizlik yapma hakları yoktur. Adaletin yolu insanları düşman ilan etmekten mi geçiyor? Futbol sahalarında gerilim artınca, adalet daha iyi mi dağıtılıyor? Buradan açıkça ifade ediyorum; gerilimden beslenmeye çalışan her kişi ve kurum konusunda tüm yetkilerimizi kullanarak önlemlerimizi alacağız. Türk futbolunun huzurunu bozmaya, futbolun adeletini hep kendine göre yorumlamaya çalışanlarla mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bazı yöneticilerimiz, Türk futbolunun geleceğini, büyük projeleri, futbolumuzun değişen ve gelişen vizyonunu bir kenara bırakıp, ‘skor yöneticiliği’ yapıyor. Bu kısır çekişmeler ve hiçbir yere varmayan tartışmalar içinde herkesi bir kez daha futbolumuzun geleceğine odaklanmaya davet ediyoruz. Liglerde heyecan arttıkça, kulüpleri temsil eden değerli yöneticiler ve dolayısıyla bazı medya kuruluşlarının, son derece önemli konularda gerekli hassasiyeti göstermek yerine, yanlış ve sansasyonel olanın peşinde gitmeyi tercih ettiğini üzüntüyle gözlemliyoruz.

Federasyon olarak her konuda kararlarımızı uluslararası normlara göre, yasaların ve talimatnamelerin bize verdiği yetkilere bağlı kalarak, tamamıyla objektif şekilde alıyoruz. Herkes kendi yorumunu yapmakta özgürdür. Ancak bu subjektif yorumlar, belirli konulardaki bilgi eksiklikleriyle birleşince, eleştiriler maalesef yapıcı olmaktan uzaklaşıyor, gerilimi artıran, gündemi körükleyen bir hal alıyor. Üzülerek görüyoruz ki, futbol ailemizi temsil eden insanların, belirli konularda bilgi sahibi olmadan her aklına geleni söylemesi, ortaya ölçüsüz tepkiler çıkarıyor. Yorumlar çözüme değil, koas ve şiddet ortamına hizmet ediyor. Yöneticilerimiz işi, tüm sorumluluklarını, temsil ettiği kulüplerimizin tüm değerlerini bir kenara bırakarak, hakemlerimizi yakışıksız söylemlerle tehdit etmeye kadar götürüyor. İnternet sitelerinin ve basın açıklamalarının araç olarak kullanıldığına, hakemlerimizin, kurullarımızda görev yapan üyelerimizin isimleri verilerek, açık bir şekilde hedef gösterildiğine tanık oluyoruz. Ligin sonu yaklaştıkça, gerilimi artırarak bundan kulübü adına menfat sağlayacağını düşünen isimlerin, üstlendikleri görev itibariyle en sakin olması gereken kişiler olduğunu düşündüğümüzde, yaşananları büyük bir şaşkınlık ve üzüntüyle izliyoruz. Yapılan çeşitli açıklamalarla gerçeklerin çarpıtılması ve yanlış bilgilere dayanarak ortaya atılan tezlere dayanarak adeletsizlikle suçlanmamız karşısında sessiz kalmayacağımızı belirtmek isteriz.

Bir spor kulübümüz, Galatasaray-Ankaragücü maçında yaşanan bir olaydan yola çıkarak, geçmişten bugüne kadar yaşanan birçok olayı sıralamış ve federasyonu adaletsiz bir karar vermekle suçlamış. Ancak bu olaylar sıralanırken verilen yanlış bilgiler nedeniyle ortaya konulan tez, anlamını daha en baştan yitirmiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada 2005 yılında Fenerbahçe ile Everton arasında oynanan özel maçta bir taraftarın silahla yaralanması olayında kendilerine 1 maç seyircisiz oynama cezası verilirken, Galatasaray-Ankaragücü müsabakasında bir seyircinin tribünden atılması olayını münferit görerek, sadece para cezası verilmesinin, Fenerbahçe’ye karşı takınılan düşmanca tutumun ifadesi olduğunu iddia etmiştir. Bu açıklamalar, objektif gerçekleri ve hukuki doğruları yansıtmamaktadır.

Fenerbahçe-Everton maçıyla ilgili disiplin dosyasında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından tutulmuş 13 ayrı tutanak, resmi güvenlik amiri olan polis tarafından yazılmış rapor ve güvenlik formlarında; 2 gün önceki güvenlik kurulu toplantısında alınan kararla Fenerbahçe’ye, stat dışında güvenlik bariyeri oluşturması gerektiği valilik yazısıyla bildirilmesine rağmen, bu yükümlülüğün yerine getirilmediği, stat kapılarının Fenerbahçe Başkanı ile stat müdürünün talebi ve talimatıyla emniyet güçlerinin itiraz ve karşı koymasına rağmen biletsiz seyirci ve malzeme girişine imkan verecek şekilde açıldığı, maç boyunca açık bırakıldığı, bu nedenle içeri giren taraftarların üst aramalarının yapılamadığı açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. Bu şekilde üst aramasız seyirci alımı nedeniyle de stat içinde bir seyircinin ateşli silahla yaralanması olayı gerçekleşmiştir. Bu belgeler ışığında PFDK, Fenerbahçe’ye ev sahibi konumunda olduğu maçta gerekli güvenlik önlemlerini almaması dolayısıyla meydana gelen ağır güvenlik zaafiyetinden dolayı 1 maç seyircisiz oynama cezası vermiştir. Cezaya temel teşkil eden disiplin ihlali, yaralanan taraftarla ilgili değildir. Beşiktaş-Rize maçında bir taraftarın öldürülmesi olayı da Galatasaray-Ankaragücü müsabakasındaki olayla bağdaştırılmaya çalışılmaktadır. PFDK kararında olayın meydana gelmesinde tribünlerde güvenliğin ve düzenin ev sahibi kulüp tarafından gerektiği gibi sağlanamamasının önemli rol oynadığı ve aynı tribünde daha önce de benzer olayların yaşadnığı noktalarına vurgu yapılıp Beşiktaş’a 3 maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir. Galatasaray-Ankaragücü maçıyla ilgili PFDK kararı, Tahkim Kurulu’na itiraz süresi dolmadığı için kesinleşmediğinden açıklama yapmayı doğru bulmuyorum. Ancak kamuoyuna yansıyan emniyet kamerası görüntüleri incelendiğinde somut olayın Fenerbahçe Kulübü’nün açıklamasında belirtilen tribünden adam atma fiiliyle veya yukarıdaki maçlarda var olduğu yargı kararlarıyla tespit edilen zaafiyetlerle bağdaşıp bağdaşmadığını kamuoyunun takdirlerine sunarız.”

Özgener, Fenerbahçe-Gaziantep maçının devre arasında soyunma odasında yaşananlarla ilgili emniyeten görüntüleri isteme ihtiyacı hissetmediklerini de belirterek, “Olay, tüm detaylarıyla hem hakem hem temsilci raporlarında belirtilmiştir. İlave bir bilgiye ihtiyaç duymadık. Soruşturma devam ediyor. Konuyu Futbol Federasyonu ile Fenerbahçe arasındaki çekişme olalrak görmemeniz gerektiğni düşünüyorum. TFF çatı örgütüdür ve kimseyle restleşme, çekişme gibi bir düşüncesi olamaz” dedi.

2SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

9 YORUM GİRİŞ YAP
 • yedikuleli1903 24.03.2010 09:59:38
  1

  evet cuma günü belediyeyi destekliyelim trübündeki yerimizi alalım bjk liler gs liler fb liler bu maçta olimpiyatta birleşelim İSTANBULUMUZU bursaspor a cehennem yapalım bu mesajı sizlerde yollayın tüm sayfalara

 • türkaslan 24.03.2010 11:05:02
  2

  bu aziz neden tff ile mac yapmak istiyo??? yanlis sahaya cikmis olmali.

 • cimbomluuu 24.03.2010 15:20:22
  3

  arkadaslar bakin her derbi öncesi aziz baskan cikip sürekli bisiler söliyor sürekli ortami geriyor..hakemleri yine zan altinda birakmak istiyor.artik gözünüzü acin baskaniniz tam bi ara bozucu.her debi öncesi böle polemiklerin cikmasi normal mi sizce

 • bramhar 24.03.2010 15:27:30
  4

  Onlar Fener kadar antipatik işlere girişmiyorlar. Anti-Fener politikası yok. Fenerin Anti-Diğerleri uygulaması buna yol açıyor. Şimdi Aziz Yıldırım'ın yaptıkları Türk Futbolunu düzeltmek adına mı? Türk Futbolunun patronu sussun mu istiyorsunuz?

 • knighteagles_41@hotmail.com 24.03.2010 15:29:12
  5

  Belki de Diyarbakır Bursayı yenecekti. Niye oynanmadı. Diyarbakır Futbol takımının suçu mu var. İstanbul BB.macında pravakötör varsa Diyarbakırdada vardı. Neye göre değerlendiriyor Federasyon kafasına göremi. BB,.maçı 3 dakika oynansa sonuç değişebil

 • bramhar 24.03.2010 15:32:31
  6

  Bakınız açık ara lider onlar :D Burada olay sadece ortamı germek. Birinin 130 m birinin 110m kadroları var, Bursa lider, büyük ihtimalle CL gidecek. Bir "Anderlect vakası" olacak. Siz bu başkanınızın ardında oldukça Türk Futbolu gelişir eminim.

 • muratfb88 24.03.2010 16:56:18
  7

  geçen sene 6s alehine kararlar verip onları şamp yarşndan düşrdnz FB de kötü die alehine hep karar verdiniz

 • muratfb88 24.03.2010 16:59:02
  8

  gelelim bu seneye FB sezon başı iyi giderken sarı ve kırmzı kartları adaletsiz vererek önce takmı bozdunuz sonra FB nin önünü bariz hatalarla kestiniz adalet bunun neresinde %100 verilmyn penaltılar diyerbakır maçı güizaya emreye santosa nerde adalet

 • adalim 24.03.2010 22:30:41
  9

  olayını türk sporunda kara leke olarak bırakan bir camianın taraftarları çıkıp burda hak hukuk muhabbeti yapmıyomu kıl oluyom ,hani biz FENERASYON duk ,şimdi nooldu FEDERASYON avukatı oldunuz hepiniz,NALGA mı geçiyonuz bizle::!!!

34. Hafta

2017/2018 Sezonu Spor Toto Süper Lig

18 Mayıs 2018 Cuma

 • Aytemiz Alanyaspor
  3- 2
  Antalyaspor
 • Evkur Yeni Malatyaspor
  3- 2
  Kayserispor
 • Trabzonspor
  3- 0
  K. Karabük
 • Gençlerbirliği
  1- 0
  Bursaspor
 • Akhisar Bld.
  2- 1
  Osmanlıspor FK

19 Mayıs 2018 Cumartesi

 • Göztepe
  0- 1
  Galatasaray
 • Medipol Başakşehir
  3- 2
  Kasımpaşa
 • Beşiktaş
  5- 1
  Demir Grup Sivasspor
 • Fenerbahçe
  3- 2
  T.Konyaspor
GENİŞLET Süper Lig Detaylı Fikstür »
O P
1 Galatasaray 34 75
2 Fenerbahçe 34 72
3 Medipol Başakşehir 34 72
4 Beşiktaş 34 71
GENİŞLET
5 Trabzonspor 34 55
6 Göztepe 34 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 49
8 Kasımpaşa 34 46
9 Kayserispor 34 44
10 Evkur Yeni Malatyaspor 34 43
11 Teleset Mob. Akhisarspor 34 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 40
13 Bursaspor 34 39
14 Antalyaspor 34 38
15 Atiker Konyaspor 34 36
16 Osmanlıspor FK 34 33
17 Gençlerbirliği 34 33
18 Kardemir Karabükspor 34 12
Süper Lig Detaylı Fikstür »