Yunusemre’den satrançta Türkiye derecesi

Yunusemre Belediyespor Satranç Takımı Sporcusu Arda Mert, Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 10 yaş genel kategoride dördüncü oldu. Arda Mert, elde ettiği derece ile Milli Takıma seçilmeye hak kazandı.

02 Şubat 2018, Cuma 13:47
- A +
Yunusemre’den satrançta Türkiye derecesi
Yunusemre Belediyespor, birçok branşta olduğu gibi satranç branşında da başarılı dereceler elde ediyor. Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda 10 yaş genel kategoride, Yunusemre Belediyespor damgasını vurdu.

Yunusemre Belediyespor Başkanı Arif Alkan, tüm branşlarda elde ettikleri başarıların kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, “Yunusemre Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Çerçi spora ve sporcuya büyük önem veriyor. Başkanımızın destekleri ile sporcularımız başarıdan başarıya koşuyor. Antalya’da 20 - 26 Ocak tarihleri arasında yapılan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda 10 yaş genel kategoride Yunusemre Belediyespor Satranç Kulübü sporcusu Arda Mert Koçu dördüncü oldu. Toplam dokuz tur üzerinden oynanan şampiyonada Arda Mert üçüncü ile eş puanlı olmak üzere 7.5 puan topladı ve Türkiye derecesi elde ederek Manisa’yı gururlandırdı. Sporcumuzu ve satranç hocamız Hasan Alevnur’u başarılarından dolayı tebrik ederim” dedi.

İHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...