Yine aynı rezâlet!

Her tarihi maç öncesi 'Biletix' yüzünden yaşanan bilet rezaletine bir yenisi daha eklendi. Bu kez Fenerbahçeliler isyanda...

30 Mart 2013, Cumartesi 12:41
- A +
Yine aynı rezâlet!

Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, Fenerbahçe-Galatasaray derbisi... Hepsine bilet almak büyük işkence... Genel satış öncesi biraz daha 'önceliğe' sahip olabilmek için alması gereken bütün 'yan ürünleri' alan taraftarlar, bilet satışını tekelinde bulunduran Biletix'in internet sitesine bir türlü düzgün erişim sağlanamaması yüzünden bütün tarihî maçlardan önce mağdur oluyor.

Biletlerin satışa çıkacağı gün ve saatin duyurulmasıyla beraber, kombine karta sahip olmayan ve 'bir şekilde' bilet edinemeyen bütün taraftarları bir heyecan sarıyor ve herkes neticeyi bile bile bilgisayarlarının başında saatlerce, Biletix'in internet sitesindeki 'ağırlığa' rağmen var gücüyle çalışıyor!

Bugün satışa çıkan Fenerbahçe-Lazio maçının biletleri için de aynı rezâlet yaşandı. Binlerce taraftar, sabah 11.00'de Biletix'in internet sitesini açtı, taraftar kart numaralarını girdi, dakikalarca internet tarayıcılarında dönen yuvarlağın durmasını ve bilete bir adım daha yaklaşabilmeyi bekledi. Ardından, Biletix'in aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan 'hınzır' uyarısıyla karşılaşıldı.

Mini Yorum

Binlerce kişi, sadece bir mecrâdan bilet almaya mahkûm ediliyorsa ve bu mecrâ, tek ve sabit vazifesi olan bilet satmayı, internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeyi beceremiyorsa, bu işi yapmakta ısrar etmemesi daha sağlıklı olacaktır. Zîrâ, bugün devlet başkanları sanal ortam üzerinden seçilebilmektedir ve söz konusu şirketin sağladığı kâr,  internet sitesinin altyapısını, hiç değilse insanların bilet alıp alamayacağını bilmesini sağlayacak kadar geliştirmesi için yeterlidir.

Alınan her biletten 'hizmet bedeli' adı altında komisyon alan Biletix, bir tane maç bileti almak için sinir harbi yaşayan ve ciddi bir 'bedel' ödeyen müşterilerine düzgün hizmet vermek mecburiyetindedir.

Taraftar, 'gerekenin yapılmasını' bütün ümitsizliğiyle talep ediyor.

Konunun takipçisi olmayı sürdüreceğiz.

Gökay Akgün / Fanatik.com.tr

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.