Yazarların LASK Linz - Beşiktaş maçı yorumları

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme rövanş maçında LASK Linz'e 2-1 kaybetse de ilk maçtaki 1-0'lık skordan dolayı Beşiktaş, adını play off turuna yazdırdı. Usta yazarlar enine boyuna bu karşılaşmayı yorumladı. İşte yazarların değerlendirmeleri:

17 Ağustos 2018, Cuma 09:30
- A +

Attila Gökçe - Milliyet: Geç kaldın Şenol hoca 


Temposuz, heyecansız ve kötü bir başlangıç yaptılar. Her iki takım için de beklemediğimiz bir şeydi bu.

Beşiktaş, Linz’e avantajlı gelmişti ama vitesi boşa almış, rehavetle maça başlamıştı. Avrupa kupalarında hiç de geçerliliği olmayan bir anlayıştı bu. Tek gole sığınıp koca maçı taşımak sadece kumar oynamaktı.Dilim varmıyor ama, gecenin kaybeden kumarbazı da Şenol Güneş oldu.Dünkü maçtan hayat dersleri de çıkarılabilir. Şenol hoca tarafından kabul görmeyen, kendine kulüp bul diye kapıya konulan Negredo, 5 santrfordan ikinci tercih olarak kulübede oturtulmuş sonra da sahaya sürülmüştüİspanyol golcü karakterini, iyi niyetini, gayretini hiç esirgemeden profesyonelce oynamaya çalıştı. Lens, Quaresma, Babel, Medel diye yırtına duralım o kalabalığın içinde topa dokunma becerisini gösterdi, Beşiktaş’ı ipten aldı.Metin Tekin - Sabah: Bu sorulara cevap lazım


Bu turu geçmek bu kadar zor mu olur? Evet, o kadar zor! İlk maçı düşündüğümüzde sonuç belki çok net değildi ama hepimizin düşüncesi rakibini 1-0'a rağmen rahat geçebilecek bir Beşiktaş olduğuydu. Futbolun en büyük esprilerinden birisi daha güçlüyü, daha doğru oynayanın eleyebilmesidir.

Beşiktaş az kalsın bunu yaşıyordu. Tabii ki Beşiktaş daha güçlü bir takım, oyuncuları daha kaliteli. Fakat daha doğru oynayan LASK Linz Beşiktaş'ı neredeyse eliyordu.Linz maçından bütün sezona dair ne çıkarımlar yapabiliriz? Sayısal olarak 5 tane santrfor olmasına rağmen son bölümde Pepe'nin orada oynaması... Belki de geri dönüşüm mü desek, 31 Ağustos'a kadar transfer devam ediyor mu desek, sonuçta bu turu getiren Negredo oldu. Yine gördük ki Larin'in birinci santrfor olarak başlaması artık çok zor.Tolga Zengin'le bütün sezon gider mi? Başkasına gerek yok diyebilir misiniz? Roco sarsılırsa alternatifim vardır diyebilir misiniz? Vida'yı nereye koyarsınız? Bütün bu soruların cevapları bana göre Beşiktaş'ı çok zorlayacak.Erman Özgür - Fanatik: Kurtarıcı Negredo


Beşiktaş’ın 1. santrforu kim olmalı? Özellikle oyuncuyu kazanmak adına bir oyuncuda ısrar etmek doğru. Ancak o oyuncu Larin değil Negredo.

Sezon başı seni düşünmüyoruz denen, kampa dahi götürülmeyen ancak pes etmeyen ve günü kurtaran golü atan Negredo hem maçın hem de turun kahramanı oldu.Ali Ece - Fanatik: Çal Kemancı


Beşiktaş'ta En çok gönderilmek istenen oyuncu olan Negredo son anda can simidi oldu.Quaresma’nın oyuna girişiyle en azından Beşiktaş hücumda hareketlendi. Lakin Larin bir noktadan sonra tembelliğe varan bir hareketsizlikte olduğu için kanat organizasyonları verimli olamadı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.