Özkahya'nın kararı doğru

19 Şubat 2018, Pazartesi 06:00
- A +
Halis Özkahya oyun genelinde başarılı bir yönetime imza atmasına rağmen, yaşadığı tek bir pozisyondan dolayı eleştirilerin hedefinde olacaktır. Bu pozisyon hakemin ağır eleştirilemeyeceği; “sana göre-bana göre” diye tabir edilecek bir pozisyondu. Bahsettiğim o pozisyonda Halis Özkahya Kasımpaşa lehine penaltı düdüğü çaldı.

Müdahale dikkatsizce

Bana göre Kasımpaşalı oyuncuyla mücadeleye giren Serdar, topuğuyla topa dokunuyor ancak anlamsız bir şekilde; topun üzerinden, ayağını yükseğe kaldırarak, rakibinin koşu yoluna doğru uzatıp; rakibinin takılıp düşmesine neden oluyor. Bu en basit tabirle “dikkatsiz hareket” olarak ifade edilebilir. Dikkatsiz hareketin oyun kurallarındaki karşılığı da direk serbest vuruştur. Ben bu açıdan pozisyona baktığımda hakemin kararının doğru olduğunu düşünüyorum. Diğer fikirlere de saygı duyarım ancak “Skandal karar!” diyenlere asla katılmam.
YORUM YAZ

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.