'Ya büyük kulüp oluruz...'

Başkan adayı Muharrem Usta, Trabzonspor'un devrime ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Bu kongreden sonra ya büyük kulüp olacağız, ya da Diyarbakırspor'un düştüğü duruma düşeceğiz” diye konuştu.

03 Mayıs 2013, Cuma 02:30
- A +
'Ya büyük kulüp oluruz...'

Bordo-Mavili camiada her geçen gün seçim heyecanı daha da artıyor. Adaylar bir yandan çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da projelerini anlatıyor. Bugün yapacağı basın toplantısıyla adaylığını resmen açıklayacak olan Muharrem Usta, dün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ile TSYD Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti.

‘Benim lobim, kulüpten güçlüdür’

Şu anda kulübün ekonomik anlamda çok zor durumda olduğunu belirten Usta, “Gelir 75 milyon TL. Borcumuz ise 230 milyon TL. Bunun yanında her şey hacizli, ipotek altında. Hisseler satılmış, yaprak kıpırdamıyor. Kulüp feci bir durumda. Bu bir kader mi? Onun için diyorum ki biz buraya devrim yapmaya geldik” ifadelerini kullandı. Trabzonspor’un büyüklüğüyle doğru orantılı bir şekilde taraftarının da o kadar güçlü olacağını söyleyen Muharrem Usta, “Aynı şekilde lobiniz de güçlenir. UEFA çevresinde öyle lobilerin olur ki orada kıyamet kopar. Yurt dışı ayağında Trabzonspor’un lobi gücünün ne kadar olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle bir şey yok. Benim şahsi lobi gücüm muhtemelen daha çoktur!” diye konuştu.

‘Evet, Güneş’le görüştüm’

Kulübün şu anda dip yaptığını belirten Usta sözlerini şöyle noktaladı: “Bu ekonomik durumdan çıkılamaz. 75 milyon gelirle bü yukün altından kimse kalkamaz. Trabzonspor, bu kongrede iki sorudan birinin cevabını bulacak. Ya büyük kulüp olur, ya Diyarbakırspor’un düştüğü duruma düşer. Bu kadar net söylüyorum. Bunu da seçecek olan delegedir. Şenol Güneş’le görüştüğüm doğrudur. Beraber yemek yedik, fikir alışverişinde bulunduk. Ancak herhangi bir teklif olmadı.”

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.