Xbox Game Pass, PC için de geliyor

Xbox Game Pass, bu nesilde Microsoft cephesi tarafından atılmış en iyi adımlardan bir tanesi olarak nitelendirilebilir.

26 Ekim 2018, Cuma 09:00
- A +
Xbox Game Pass, PC için de geliyor

Gold aboneleri için 24 Mayıs 2017 tarihinde, Gold aboneliği olmayan kullanıcılar için de 1 Haziran 2017 tarihinde faaliyete geçmiş olan bu ücretli abonelik servisi sayesinde, aboneliğiniz devam ettiği süre boyunca, yüzden fazla oyuna ücretsiz olarak erişim sağlamanız mümkün oluyor. Dünya genelinde milyonlarca abonesi bulunan bu servisin daha da güçlü hale gelmesi için Microsoft, E3 2018 fuarında yaptığı duyuru ile aralarında Ninja Theory ve Playground Games stüdyolarının da bulunduğu önemli isimleri bünyesine katarak ilk adımı atmış idi. İkinci adımın ise, PC platformu ile atılacağı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi yayıncılar, her bir finansal yıl içinde, üç ayda bir olarak mevcut durumları üzerine bilgilendirme yaptıkları konferanslar düzenlerler. Bu konferanslar sırasında da, hem oyun hem de servis anlamında bizleri heyecanlandıracak bilgiler de paylaşırlar. Microsoft ise bu konferanslardan bir tanesini kısa bir süre önce gerçekleştirdi. 2019 finansal yılının ilk çeyreği ile ilgili olarak düzenlenen konferans sırasında da Üst Yönetici Satya Nadella, bizleri heyecanlandıracak bir de duyuru yaptı. Konuşması sırasında, oyunlardan elde ettikleri kazancın % 44 oranında, Xbox yazılımlarından ve servislerinden elde ettikleri kazancın ise % 36 oranında arttığını dile getiren Nadella, şirket olarak beklentilerinin bir hayli üstünde olan bu sonuçlara bağlı olarak, oyunlara odaklı olarak yaptıkları geleceğe dair planlarından da bahsetmeyi ihmal etmedi. 

Xbox platformu ile kendileri açısından genişlettikleri Cross-Play desteği üzerine konuşan Satya Nadella, Xbox Game Pass servisi ile elde ettikleri başarıyı takiben, bu servisi daha da başarılı hale getirmek için, PC platformuna getirme planları olduğunu duyurdu.

Şimdilik verilmiş herhangi bir detay bulunmuyor, ama tahminimizce, bu servis PC platformunda da faaliyete geçtiğinde, abonelere öncelikli olarak Play Anywhere programı kapsamındaki oyunlar sunulacaktır. Ancak yine de Microsoft tarafından verilecek olan detayları beklemekte fayda var. (turunculevye.com)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...