Ve gitti

FANATİK'İN aylardır, “Yönetim ve teknik kadro sıcak bakmıyor, o da parasında indirim yapmıyor. Ayrılıyor” dediği Yattara, 8 yıllık Trabzonspor macerasının ardından Arabistan'ın Al Shabab ekibiyle 2 yıllığına anlaştı

11 Mayıs 2011, Çarşamba 02:00
- A +
Ve gitti

Özkan Sümer’in keşfiydi... Trabzonspor’un deneyimli ismi, onu başkanlık yaptığı 2003’te Belçika’nın Antwerp ekibinden transfer etmişti. Gineli oyuncu kısa sürede yeni kulübüne alıştı. Fatih Tekke, Gökdeniz ve Szymkowiak’lı sezonlarda performansı tavan yaptı, taraftarların sevgilisi oldu. İlk yıllarında takımın en az kazananlarından biriyken son dönemlerde tavan ücretin ve hatta son sezon kaptanlık ile 61 numaranın da sahibi oldu.

Türk oldu, soyadı Üçüncü

Geç de olsa vatandaşlık başvurusunun gereklerini yerine getirip Türk oldu. Eski takım arkadaşı Hasan Üçüncü ile yakınlığından dolayı Üçüncü soyadını aldı. Zaman zaman saha dışındaki sosyal hayatıyla anılsa da büyük bir skandala imza atmadı hiç. Trabzon’daki gerilemesi ise yavaş yavaş oldu. Bunda Broos döneminde kampın başında sakatlanıp o sezonun neredeyse tamamını tedavi altında geçirmesinin de rolü vardı. Sahalara dönüşü de beklendiği gibi olmadı. Sözleşmesinin sonuna yaklaşılırken belki de ilk kez ona büyük kredi tanımış olan Bordo-Mavili taraftarlarca protesto edilmesi, ayrılma vaktinin gelişi olarak değerlendirildi. Son gelişme ise yeni arayışları tetikledi. Yönetim, neredeyse 2 milyon Euro’yu bulan ücrette indirim, daha doğrusu maç başı ağırlıklı makul bir rakam önerdi, Yattara ise, “Kesinlikle olmaz” dedi.

2 yıllık anlaştı, 2.5 alacak

Yattara daha önce de adının anıldığı Suudi Arabistan takımlarından Al Shabab’la 2 yıllık anlaştı. 2.5 milyon Euro garanti para alacak Gineli lig biter bitmez ülkenin başkenti Riyad’a giderek, 1947’de kurulan ve Beyaz Kartallar olarak anılan Siyah-Beyazlı yeni kulübüyle anlaşacağı belirtildi.

 

  Maç Dakika Gol Asist Sarı Krm.     Pen
Süper Lig 193 12631 30 69 17 3 8  
Türkiye Kupası 24 1699 4 5 2 - -  
Resmi Kupalar 1 24 - - - - -  
Avrupa Kupası 14 701 4 5 - 2 -  
Toplam 232 15055 38 79 19 5 8  

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...