VBS giriş nasıl yapılır, E Okul girişi nasıl yapılır - E okul giriş...

Yaz tatilinde de E okul sistemi kullanılmaya devam ediyor. Yıl içerisinde gerçekleştirdikleri bazı işlemlerin sonucunu merak eden öğrenciler, e Okul sistemini aktif bir şekilde kullanıyor. Peki, devamsızlık ve yazılı-sözlü notları gibi bilgilerin yer aldığı E okul’a giriş nasıl yapılır? Detaylar ve (VBS) E Okul girişi nasıl yapılır - E okul giriş...

02 Ağustos 2018, Perşembe 14:35
- A +
VBS giriş nasıl yapılır, E Okul girişi nasıl yapılır - E okul giriş...

2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 5 Şubat 2018 itibariyle başladı. Bütün öğrenciler için telaşlar da başladı. 2018 e-okul ders programı sorgulama işlemleri de bunlardan birisi. Öğrencilerin ders programlarını öğrenmek için oluşturulan bu panel ile bütün öğrenciler ders programlarını öğrenebiliyorlar. 2018 e-okul VBS giriş sistemi de bu kolaylıklardan birisi. 

e-okul giriş nasıl yapılır?

e-Okul giriş işlemi için ilk olarak resmi internet sitesi olan "https://eokulyd.meb.gov.tr/" adresine girilmeli.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN...

Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası giriş yapıldıktan sonra 4 haneli güvenlik kodu da kutuya girilmelidir.

Girişi butonuna bastığımızda E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmiş olacağız.

Sağ kısımda bulunan "Öğrenci T.C. Kimlik Numarası" ve "Öğrenci Okul Numarası" bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girildikten sonra ikinci aşama ekrana gelecek.

e-Okul ile hangi sorgulamalar yapılır?

Not bilgisi: Sınav sonuçları, öğretmenler tarafından sisteme yüklendikten sonra kontrol edilebilir.

Devamsızlık bilgisi: Öğrencinin hangi günlerde okula gitmediği güncel olarak görülebilir.

Haftalık ders programı: Hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir.

Şube not ortalaması: Sınav sonucunda şubenin not ortalaması ile öğrencinin notu karşılaştırılarak, sınıf içerisindeki genel durumu kontrol edilebilir.

Bu bilgiler dışında; diploma puanı, dönem sonunda alınan belgeler, okunan kitaplar, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon izin bilgisi, pansiyon yemek menüsü ve pansiyon zaman çizelgesine de E-Okul VBS üzerinden ulaşılabilir.

e-Okul şifresi nasıl değiştirilir?

E-Okul şifre almak işlemleri de bir kaç adımdan oluşmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek e-okul şifresi edinebilir ve sisteme giriş yapabilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sistemine şu şekilde giriş yapabilirsiniz:

Başlangıç olarak,e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Daha sonra karşınıza bir ekran gelecektir ve burada, 'Öğrenci T.C Kimlik No', 'Öğrenci Okul No' ve 'Resimdeki Rakamlar' şeklinde sıralanan bölümler bulunmaktadır.

Ardından, tüm bu alanları doldurduktan sonra en alt bölümde yer alan 'Giriş' seçeneğine tıkayınız.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...