Vassell sözleşmesini feshetti!

Avukat Cem Papila, İngiliz futbolcu Darius Vassell'in sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğini açıkladı.

30 Mayıs 2010, Pazar 15:31
- A +

Ankaragücü ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Vassell’in 2009 Kasım ayından beri alacakları ödenmediği için avukatı Cem Papila, 28 mayıs Cuma günü öğleden sonra sözleşmesini tek taraflı Fesih ettiğini açıkladı. Ankaragücü Kulübü’nden 400 bin euro alacağına karşılık bugüne kadar kendisine sadece 50 bin euro ödenen Darıus Vassell, 7 aydır geriye kalan 350 bin euro miktarındaki parasını kulüpten alamadı ve bu yüzden 3 Mayıs’ta avukatı Cem Papila kanalıyla Ankaragücü’ne ihtarname çektirerek alacaklarının banka hesabına yatırılmasını istedi. 

4 Mayıs’ta tebligatı alan Ankaragücü yönetimi, 25 Mayıs’ta Vassell’e ödemesi gereken parayı ödememesi üzerine avukatı İngiltere’de olan Vassell’e durumu bildirdi. Darıus Vassell’in ise avukatı Cem Papila’ya, "Ankaragücü’nde çok güzel günlerim oldu. Ben parayı öderler diye düşünmüştüm ama 7 aydır bekliyorum. Birkaç gün daha bekleyelim." dediği ifade edildi. 28 Mayıs’a kadar bekleyen avukatı Papila ise, belirttikleri bankaya paranın yatırılmaması üzerine Vassell’in sözleşmesinde yer alan tek taraflı fesih hakkını kullanarak 28 Mayıs Cuma günü öğleden sonra sözleşmeyi tek taraflı fesih etti.

Gelişmeleri İngiliz futbolcuya  bildiren Avukatı Cem Papila, DHA muhabirine yaptığı açıklamada, "Darıus Vassell, dün İngiltere’de kız arkadaşı ile nişanlandı. Kısa bir görüşmemiz oldu, Vassell bu duruma çok üzüldü ve yine Türkiye’de başka bir takımda da olsa futbol hayatını sürdürmek istediğini bana söyledi." dedi. Papila, "Vassell’in Türk insanına ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan hayranlığını dile getirdiğini ve kendisine, Anlaragücü’nü FIFA veya Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) şikayet etme konusunda acele etmemesini istediğini söyledi.

Öte yandan Vassell’in avukatı Cem Papila, kendilerinin TFF veya FIFA’ya gitmeleri halinde ise Ankaragücü’nün Vassell’e yaklaşık olarak 1 Milyon TL civarında para ödemesi gerekeceğini söyledi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.