Vassell FIFA'ya gidiyor

Başbakan'a yazdığı mektup gündeme bomba gibi düşen Darius Vassell'in, 7 aydır parasını alamadığı ortaya çıktı. Ankaragücü'yle sözleşmesini fesheden İngiliz yıldız, şimdi de FIFA yolunda.

31 Mayıs 2010, Pazartesi 04:30
- A +

Ankaragücü’nün olay adamı Darius Vassell gündemden düşmüyor... Önceki gün Başbakan’a yazdığı mektupla dikkatleri üzerine toplayan İngiliz yıldızın, tam 7 aydır Ankaragücü’nden parasını alamadığı ortaya çıktı. 2009 Kasım ayından beri alacakları ödenmediği için avukatı Cem Papila, 28 Mayıs cuma günü, Vassell’in Ankaragücü’yle olan sözleşmesini tek taraflı feshettiklerini açıkladı.

Sadece 50 bin Euro aldı
Başkent ekibinden 400 bin Euro alacağına karşılık bugüne kadar kendisine sadece 50 bin Euro ödenen Vassell, 7 aydır geriye kalan 350 bin euro miktarındaki parasını kulüpten alamadı ve bu yüzden 3 Mayıs’ta avukatı Cem Papila kanalıyla Ankaragücü’ne ihtarname çektirerek alacaklarının banka hesabına yatırılmasını istedi. 25 Mayıs’ta Vassell’e ödenmesi gereken para hesaba yatırılmayınca, eski hakem şimdiki Vassell’in avukatı Papila, İngiliz yıldızı arayıp durumu iletti. 3 gün daha bekleyen Papila, daha sonra tecrübeli forvet oyuncusunun sözleşmesini tek taraflı feshetti. Vassell’in İngiltere’de olduğunu belirten Cem Papila, “Kendisi duruma çok üzüldü. Yine de Türkiye’de başka bir takımda da olsa futbol hayatını sürdürmek istediğini bana söyledi” dedi.

‘1 milyon TL alacağız’
Yıldız futbolcunun Atatürk’e karşı ayrı bir hayranlığının olduğunu da sözlerine ekleyen Papila, “Kendisi parasını alamadığı için Ankaragücü’nü FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet etmekte aceleci değil. Ancak hakkımızı mutlaka alacağız. Eski kulübü oyuncuma yaklaşık
1 milyon TL civarında ödeyecek” dedi.

İşte olay mektuptan satır başları
-Gökçekler’le ilişkilerim gerilmiş durumda. Burada can güvenliğim yok. Aklımı futbola veremiyorum.

-Bana iletilen, kulübün bana olan borcunu hakkımda uyduracağı asılsız iddialarla ödemeyeceği...

-Aylar önce kaldığım otelden kovuldum. Ankara’da üstümde büyük baskı var. Kimsesiz ve yalnızım.

-Yaşadığım bunalım ve kaygı dolu dönemleri atlatabilmek tedavi görüyorum ve ilaç alıyorum.

-Bu ülkenin Başbakan’ı olarak bana sadece siz yardım edebilirsiniz. Türkiye’yi terk etmek istemiyorum.

Ercan Ata/DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.