Van Gobbel: Hagi egoist bir oyuncuydu

Bir dönem Galatasaray forması giyen eski Hollandalı futbolcu Ulrich van Gobbel, Hollanda basınına Türkiye günleri ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Van Gobbel'in özellikle Hagi için söylediği sözler oldukça yankı uyandırdı.

05 Eylül 2015, Cumartesi 15:57
- A +
Van Gobbel: Hagi egoist bir oyuncuydu
Piere van Hooijdonk, Dirk Kuyt, Robin van Persie, Frank de Boer ve Wesley Sneijder... Hollandalı bu efsane futbolcular Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını başarılıyla terlettiler ve terletmeye devam ediyorlar...

90'lara gelindiğinde ise Galatasaray'da süre almayan bir başka Hollandalı Frank Berghuis'i saymazsak, Türkiye'de oynayan ilk Hollandalı futbolcu ise Ulrich van Gobbel...

Pazar günü oynanacak Türkiye-Hollanda karşılaşması öncesinde, 1995-1996 sezonunda Galatasaray forması giyen Van Gobbel, Hollanda basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkiye'ye gelmeden önce Galatasaray'ın adı dışında hiç bir fikri olmadığını dile getiren Van Gobbel, Türkiye deneyimiyle ilgili oldukça yankı uyandıracak sözler söyledi.

İşte Van Gobbel'in açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Feyenoord'daki günlerimin sonuna geldiğini düşünüyordum. Sonra Galatasaray benim için geldi. Hemen kabul etmedim. Ülkeyi insanları tanımak istedim. O dönemde antrenör Graeme Souness'ti. İngilizce konuşan bir antrenör olduğu için bana oldukça güven verdi.

O dönem sezonu 4. sırada bitirmiştik. Taraftarlar memnun değildi. Türk insanı oldukça duygusal, ama oldukça ateşli insanlar. Sorunlar tabiki oldu. Ama orada çok iyi deneyimler edindim.

'Evimde gibi hissettim'

İstanbul'da bir süre otelde kaldım. Daha sonra antrenmanlar tesislerinin yakınında bir ev tuttum. Bu yüzden antrenmana hiç geç kalmadım. (gülerek) O dönem Ufuk Talay vardı takımda. Avustralya'da doğmuş. Onunla iyi arkadaşlığımız vardı, ancak diğer oyuncularla da aram iyiydi.'Hagi büyük egoist'

O dönem takımın yıldızı Hagi'ydi. Gerçek bir kraldı. Çok iyi bir oyuncuydu Hagi, ama aynı zamanda büyük egoisti.  O gelmeden önce ben takımın ağır oyuncusuydum. Ama o her şeyi üstlenmek istedi. Kalitesine bakacak olursak, bu kadarı da gereksizdi. Sonrasında ben susmayı tercih ettim. Çünkü bu kazanamayacağım bir savaştı. O Barcelona'dan gelmiş büyük bir oyuncuydu...

'Hagi'nin Barcelona'dan gönderilmesinin sebebi...'

Çok büyük oyuncularla oynadım. Ronald Koeman onlardan biriydi. Oldukça sosyal biriydi.  Ama Hagi öyle değildi. Yalnızca kendisini düşünürdü. Bu kötü bir şey. Belkide bu yüzden Barcelona'dan gönderildi.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...