'Van der Wiel'i alanı tebrik ederim'

'Van der Wiel'i alanı tebrik ederim'

25 Şubat 2017, Cumartesi 02:15
- A +

Aziz Yıldırım ile görüşen Advocaat, “Scout (Gözlemci) ekibi tamamen değişmeli. Takıma fayda sağlamayacak oyuncular kadroya doldurulmuş. Ayrıca Van der Wiel’i kim aldırdıysa, özel olarak tebrik (!) ediyorum dediği öğrenildi.

Merakla beklenen buluşma gerçekleşti; Dick Advocaat, kötü gidişle ilgili Başkan Aziz Yıldırım’a hem rapor sundu hem de çeşitli eleştiriler yöneltti.

Advocaat’ın scout (gözlemci) ekibinin son derece başarısız olduğunu söyleyerek, “Başkan, bu ekibi gerçekten değiştirmeniz lazım.

Takıma fayda sağlamayacak oyuncular kadroya doldurulmuş. Aynı bölgede, aynı tarz birçok futbolcu var. Scout konusunu sil baştan planlamanız gerekiyor eleştirisinde bulunduğu belirtildi.

‘Bu parayı nasıl verdiniz?’

Hollandalı çalıştırıcının, vatandaşı Van der Wiel’e ayrı bir parantez açarak, “Onu kim önerip bu takıma aldırdıysa, kendisini özel olarak tebrik (!) ediyorum. Ona bu kadar parayı nasıl verdiniz? Bu transfer takım için değil ama oyuncu için muhteşem olmuş.

Çünkü dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir şey yapmadan bu kadar para kazanamaz dediği, takımın zirveden uzak kalmasıyla ilgili “Keşke beni 1-2 ay öncesinden getirseydiniz. 2-3 nokta transfer ve iyi bir hazırlık dönemi ile Fenerbahçe’yi kesin olarak şampiyonluğa ulaştırırdım sözlerini sarf ettiği öğrenildi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.