Ümit Karan'a kardeş ihaneti!

Eski milli futbolcu Ümit Karan, kardeşinin ihanetine uğradı. Ümit Karan'ın kardeşi Aykut Karan'ın birlikte açtıkları lüks oto galerideki her şeyi satıp kaçtığı iddia edildi.

19 Ağustos 2018, Pazar 10:21 Son Güncelleme: 19 Ağustos 2018, Pazar 10:37
- A +

Eski milli futbolcu Ümit Karan, sahalara veda ettikten sonra şov dünyasına ve işletmeciliğe adım atmıştı.


Survivor'a katılan ve oradaki performansıyla da göz dolduran Ümit Karan, önce Maçka'da, ardından da Ataköy'de mekan açtı.


Ortaklarının da desteğiyle sektörde adından söz ettiren Ümit Karan'ın son projesiyse, bir oto galerisi oldu.


Futbolcu, kardeşi Aykut Karan'la Etiler'de bir oto galeri açarak, lüks araçlar satmaya başladı. Ancak işler beklediği gibi gitmedi.


Milliyet'in haberine göre, tüm parasını bu işe yatıran Ümit Karan'ın kardeşi tarafından dolandırıldığı iddia ediliyor.


Aykut Karan'ın bir gün içinde her şeyi satarak, Miami'ye kaçtığı konuşuluyor.


Yatırımın tamamını kardeşinin üzerine yapan futbolcunun, büyük hayal kırıklığı yaşadığı söylentiler arasında.


Hayatının şokuyla karşılaşan Ümit Karan'ın, sosyal medya hesaplarından sildiği kardeşiyle bir daha konuşmama kararı aldığı da belirtiliyor.


ÜMİT KARAN KİMDİR?

ÜMİT KARAN KİMDİR?

Ümit Karan, 1 Ekim 1976'da Berlin-Almanya'da doğdu. 18 yaşına kadar Berlin'de yaşayan Ümit Karan Türkiye'den bir kulübe transfer olunca anavatanına döndü.


Ümit Karan Berlin doğumlu olsa da aslen Adanalı'dır. Nüfus kütüğünde Ümit Karan ve ailesi Adana Akkapı Mahallesi'ne kayıtlı görünüyor.


ÜMİT KARAN'IN EŞİ VE OĞLU

ÜMİT KARAN'IN EŞİ VE OĞLU

Ümit Karan'ın büyük aşkının yani eşinin ismi Zeynep Karan. 


Ümit Karan ile karısı Zeynep Karan'ın şimdilik bir çocukları var. Oğullarının ismi Ümit Can Karan. Zeynep Karan'ın asıl mesleği reklamcılık.


Eşi Zeynep Karan'a hayli düşkün olan Ümit Karan, onunla 2005 yılında evlenmişti. Peki tanışma hikayelerini bilmek ister misiniz? Ümit Karan'ın verdiği bir röportajdan aktaralım.


Eşi Zeynep Karan'a hayli düşkün olan Ümit Karan, onunla 2005 yılında evlenmişti. Peki tanışma hikayelerini bilmek ister misiniz? Ümit Karan'ın verdiği bir röportajdan aktaralım.


- Aslında bunun çok eğlenceli bir hikayesi var. Önce Zeynep'in yakın bir arkadaşıyla tanıştım. 

- 2004'te İstanbul'da gece kulübü Laila'da Show TV'nin gecesine davetliydim orada yanıma geldi.

- "Sizden bir imza alabilir miyim?" dedi. İmzaladım. Tam gidiyordu. Pat diye, "Bir arkadaşım var onu seninle evlendireceğim" dedi.

- Fazla ciddiye almadım ama telefon numaramı verdim. Sempatik bir kızdı. Sonra araya bayağı bir zaman girdi. Denk getiremedik, görüşemedik. Ama her telefon konuşmamızda "Mutlaka buluşmamız lazım, seni evleneceğin kızla tanıştıracağım" diyor.

- Üç-dört ay sonra bir gün yine telefonlaştık. "Hadi bak biz Bebek'teyiz gel. Evleneceğin kız da yanımda" dedi. Hiç ciddiye almıyorum. Tabii tabii, evleneceğim kız, diyorum. Çünkü evlenmek aklımın köşesinde bile yok. Bebek Koru Kahve'ye gittim. Gidiş o gidiş.


İLK GÖRÜŞTE AŞK

İLK GÖRÜŞTE AŞK

- İlk görüşte aşk! Hiç belli etmedim ama "Evet ben bu kızla evleneceğim" hissi geldi kalbimin ve beynimin orta yerine oturdu.

- Onda da aynı şey olmuş. Ama ilk konuşmamızda biraz sürtüştük. Onu gördüğüm anda hissettiğim o şey iki hafta etkisini hiç kaybetmeyince bizi tanıştıran kişiden Zeynep'in telefonunu istemeye karar verdim. Ve "Nasılsın" diye mesaj attım.


ZEYNEP KARAN ÖNCE HİÇ BEĞENMEMİŞ

ZEYNEP KARAN ÖNCE HİÇ BEĞENMEMİŞ

- Futbolculara karşı birazönyargım vardır. Çapkın ve gereksiz insanlar olduğunu düşünürdüm. Kitap okumazlar falan...Bir daha görüşebileceğimizi hiç düşünmüyordum. Bir ay sonra evlenme teklif etti, sekiz ay sonra evlendik. Aslında hiç benzemiyoruz ama aynıyız. Garip bir durum. Çok iyi anlaşabiliyoruz.


ÜMİT KARAN ANLATIYOR

ÜMİT KARAN ANLATIYOR

- Zeynep’e bir şeyi çok fazla anlatmama gerek yok. O hemen anlıyor. Düşünce tarzlarımız çok benziyor. Kel alaka konulara aynı yorumları getirebiliyoruz. Zevklerimiz de çok farklı değil. O belki spora, ben belki kitaba çok düşkün değilim. Ama hayattan keyif alma biçimimiz aynı. Güzel yemek yemeyi severiz, doğaya düşkünüz. Ben kebap seviyorum. Zeynep İtalyan yemeği. Ama ikimiz de şarabımızı içeriz.Zeynep’e bir şeyi çok fazla anlatmama gerek yok. O hemen anlıyor. Düşünce tarzlarımız çok benziyor. Kel alaka konulara aynı yorumları getirebiliyoruz. Zevklerimiz de çok farklı değil. O belki spora, ben belki kitaba çok düşkün değilim. Ama hayattan keyif alma biçimimiz aynı. Güzel yemek yemeyi severiz, doğaya düşkünüz. Ben kebap seviyorum. Zeynep İtalyan yemeği. Ama ikimiz de şarabımızı içeriz.


ÜMİT KARAN NASIL KEŞFEDİLDİ?

ÜMİT KARAN NASIL KEŞFEDİLDİ?

- Ailemin bir ithalat-ihracat dükkanı vardı. Türkiye’den getirdiğimiz incik, boncuk, çaydanlık, kaset gibi şeyleri satardık. Sonra alışveriş yapıp para vermeyen akrabalar yüzünden battık.


- Neyse bir gün dükkanın önünde top oynuyorum. Beş yaşındayım. Bir Alman gelip benimle konuşmaya başladı. Antrenör olduğunu, stilimi çok beğendiğini, çalıştırmak istediğini söyledi.


- Futbol okuluna yazıldım. Babam da antrenördü zaten. Futbolla birlikte eğitimime devam ettim. Lise bitti. Kulüplerden teklif gelmeye başladı. Türkiye'den Gençlerbirliği takımından çağırdılar. Anlaştık ve Türkiye'ye geldim.


- 19 yıl Almanya'da yaşadım. Geldiğimde iki kültür arasında kaldım. İlk yıllar sürekli dönmeyi düşündüm. Dört-beş yıl sonra alışabildim. Almanya’da futbol oynamak çok rahat. Özel hayatına kimse karışmaz. En önemlisi daha özgürsünüz, küçük büyük ayrımı yok. Burada resmen ast üst ilişkisi vardı.


Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.