Ultraslan'dan açıklama

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'ın başkanı Veysel Giley, statlarda siyasetin yeri olmadığını belirterek, farklı görüşlerden çok sayıda taraftarı bünyesinde barındıran bir grup olarak tek amaçlarının sarı-kırmızılı kulübe hizmet etmek olduğunu söyledi.

01 Ağustos 2013, Perşembe 14:28
- A +
Ultraslan'dan açıklama

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan’ın başkanı Veysel Giley, statlarda siyasetin yeri olmadığını belirterek, farklı görüşlerden çok sayıda taraftarı bünyesinde barındıran bir grup olarak tek amaçlarının sarı-kırmızılı kulübe hizmet etmek olduğunu söyledi.

Giley,  yaptığı açıklamada, yeni sezonda statlarda siyasi içerikli davranışların yasaklanmasıyla ilgili tavırlarının belli olduğunu anlatarak, "Siyasi içerikli sloganların statlarda olmaması gerekiyor. Biz, bir taraftar grubuyuz. ultrAslan grubu adına konuşuyorum; bünyemizde her görüşten insan var. Her görüşe saygılıyız, herkes birbirine karşı hoşgörülü. Statlar bir siyasi arena değil. Siyasetin yeri statlar değil, bunun için siyasi partiler var" diye konuştu.

Amaçlarının Galatasaray’a hizmet etmek olduğunu vurgulayan Giley, "Bütün görüşlerin olduğu milyonlarca insanı bünyesinde barındıran bir gurubuz. Tabii ki sosyal olaylara karşı bir yaklaşımımız var ama bunlar siyasi değil. Özellikle Doğu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerimizde çeşitli projelerimiz var, yaptırdığımız okullarımız var. Türkiye’de ilk kez ilik kan bankasının kurulması için yarın dev bir kampanya başlatacağız. Bunlar tamamen sosyal aktiviteler. Biz, siyaseti oldukça kendimizden uzak tutmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

ELEKTRONİK BİLET UYGULAMASININ KALDIRILMASI GEREKİYOR


Veysel Giley, yeni sezonda uygulanacak elektronik bilet (e-bilet) projesine karşı olduklarını belirterek, uygulamanın kaldırılması ya da hafifletilmesini istediklerini ifade etti.

Proje hazırlanırken taraftarlardan görüş alınmadığını savunan Giley, şunları kaydetti:

"Özellikle Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a rica ettim. E-biletin kaldırılması ya da hafifletilmesi gerekiyor. Son zamanlardaki gerginliklerden dolayı zaten herkes farklı yorumlar yapıyor. Farklı şeyler olacaktır diye düşünüyorum. Stadımıza baktığımızda doğu ve batı tribünlerinde zaten insanlar oturuyorlar, yerlerindeler ve bir sıkıntı yok. Ancak kale arkasını düşünün, tezahüratlarla sevinçlerde farklı yerlere gidilebiliyor. Oraya özel önlem alın. Düşünün görsel şölen nasıl yapılacak? Kaldı ki şu anda bilet yok artık, herkesin kombinesi var. Kombinede de bütün bilgileri var zaten. Futboldan soğutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. "

Veysel Giley, olayların daha çok statların dışında meydana geldiğini ileri sürerek, "Son üç sezondur sahamız kapanmıyor. Ceza almıyoruz, küfürsüz ve olaysız bir şekilde takımıza destek veriyoruz. E-bilet uygulaması farklı değerlendirilmeye açık. Burada en ufak bir yanlış anlaşılma ya da kıvılcımda hemen cezai işlemler uygulanacak. Statlarda olayların önüne e-bilet uygulamasıyla geçilemez. Bunun için farklı bir yöntem bulunması gerekiyor. Mesela olay çıkartanları tespit eder maç günü karakolda tutabilirsiniz" değerlendirmesinde bulundu.

MAÇLARIN GÜNDÜZ OYNANMASI SÖZ KONUSU

Veysel Giley, maçların gündüz oynanması fikrini mantıklı bulmadıklarını da anlattı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in gündüz maçları oynanması yönündeki açıklamalarını değerlendiren Giley, özellikle yaz aylarında gündüz maçları oynamanın sakıncalı olacağını iddia ederek, şunları kaydetti:

"Bu mantıklı değil. Ağustos sıcağında gündüz saat 12.00’de oynarsanız, futbolcunun sağlığı ne olacak? Herkesin işinin gücünün bittiği bir saate maçlar oynanması gerekirken, insanlar o saate nasıl stada gelecek? ’Statlara alkollü girilmemesi için bu uygulama olsun’ deniliyor ama yöntem bu değil. Alkollü girilmemesi için farklı önlemler alın. Bütün dünya bunu becerdi."

Sporun en önemli unsurlarından biri olan taraftarların büyük bir baskı altında olduğunu savunan Giley, sözlerini şöyle tamamladı:

"Yöneticiler birbirlerine ağza alınmayacak hakaretler ediyor herhangi bir ceza yok. Televizyonlarda bazı programlarda kalemlerinden, ağızlarından kan damlayan insanlar var ama aldıkları bir ceza yok. Hakem olmadık şeyler yapıyor ceza yok. Futbolcunun yaptığı inanılmaz çirkinlikler var ceza yok. Ancak bütün yaptırımlar taraftara oluyor. Bu taraftar olmasa bunlar ne yapacak? Taraftar olmazsa kim sponsor olacak, kim şifreli kanala para verecek, tribün gelirleri ne olacak?"


AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.