Uğur Dündar sert çıktı

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü kongresi, Divan Başkanı Talat Yılmaz'ın "Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir çınar olduğu, bugün bir kez daha göründü" sözleriyle sona erdi.

25 Eylül 2011, Pazar 16:49
- A +
Uğur Dündar sert çıktı

Fenerbahçe Kulübü'nün üyelerinden ve eski yönetici Uğur Dündar yaptığı konuşmada "Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki; herkes özellikle sorumlu mevkilerdeki herkesin neler yapması gerektiğini; kimlerin neler yaptığının, kimlerin yapamadığını; kimin mangal yürekli kimin tavşan pisliği olduğunu çok iyi görüyorum. Bu zorlu süreçte bizim Fenerbahçelilerin çok çok teşekkür etmesi gereken bazı değerli isimlerden söz edeceğim" diyerek, Alex de Souza, Volkan Demirel, Fenerbahçeli kadınlarımız ve onları o stada gönderen Fenerbahçeli erkekler, bu olayı örgütleyen Yasemin Merçil, Aykut Kocaman, Ali Koç ile Taraftar ve Camiaya teşşekkür etti. Talat Zengin de bu isimlere diğer tüm Yönetim Kurulu üyelerini de ekledi. Tüm isimler telaffuz edildiğinde tüm salon ayağa kalkarak dakikalarca alkışladı.

KIŞKIRTICI AÇIKLAMALARA, HUKUKİ YÖNTEM

Genel kurul üyelerinden Vedat Bayram ise medyada, aleni şekildeki Fenerbahçe aleyhtarı söylem ve ve bu söylemlerin sahiplerine dikkat çekti. Bayram, söz konusu iddiamar hakkında adeta peşinen mahkumiyet kararları veren; provakatif, kışkırtıcı açıklamalar yapan bu medya mensupları hakkında Yönetim Kurulu'nun hukuki yollara başvurmasını istedi.

"ASLA PAZARLIK MASASINA OTURMAYIN"

Bir diğer üye Funda Sibel Pala ise, Yöneticilere seslenerek, "Asla, ne puan silme ne de başka bir konuda hiçbir şekilde pazarlık masasına oturmayın. Bizim alnımız ak. Biz sonuna kadar sizin arkanızdayız. Gerekirse gider amatör kümede oynarız" şeklinde konuştu.

"DAHA ÖNCE BİR ARAYA GELMELİYDİK"

Üyelerden Rahmi Eyüboğlu ise Başkan ve Yöneticileri Metris'te ziyaret ettiğini ve onların dimdik durdukları ve söyledi. Süreci anlatan Eyüboğlu "Burada Tek eleştirim, 3 Temmuz'da başlayan şeyi 25 Eylül'de konuşmak" dedi.

20 EYLÜL 'DİŞİ KANARYALAR GÜNÜ' OLSUN

Genel Kurul Üyelerinden Bedri Baykam da Fenerbahçe-Manisaspor maçının oynandığı 20 Eylül tarihinin 'Dünya Dişi Kanaryalar Günü' ilan edilmesi talebini dile getirdi ve bu talebin kendisinden değil, internetteki tüm Fenerbahçe taraftar gruplarından geldiğini söyledi. Baykam, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı kurulması önerisi de getirdi.

KONGRENİN SELAMI METRİS'E GİDECEK

Tüm konuşmalardan sonra kürsüye bir kez daha gelen ve bir teşekkür konuşması yapan Başkanvekili Nihat Özdemir "Dertleşmek ve yön vermek için bir davet yaptık. Olağanüstü Genel Kurulumuzu, Fenerbahçeliliğe yakışır bir biçimde, herkese dünyaya örnek olablicek bir şekilde yaptık. 3114 kişyi geldi bugün buraya. 30 arkadaşımızs kürsüye geldi bir o kadar arkadaş da söz almak istedi ancak yorgunluk ve zaman darlığnadan söz veremedik. Konuşan 30 konuşamayan bir o kadar ve buraya gelen 3114 kişiye Başkanımız Aziz yıldıdrım ve Yönetim Kurulumuz adına canı yürekten teşekkür ediyoruz. Sağolun, var olun. Bundan sonraki izleyeceğimiz yol haknıda önemli insanların önemli öğütlerini, yol haritalarını aldık. Buna göre bir yol izleyeceğiz. bu kongrenin hemens ardından arkadaşımız Yasemin Merçil, avukat olduğu ve görüşme için izin almasına gerek olmadığı için bugün Metris'e gidecek. Öncesinde tüm arkadaşlarımızla görüşecek o buradaki ardaşalramızın ve herkesin selamlarını oraya ileletecek. Sağolun var olun" dedi.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.