Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, AKRA Gran Fondo'da yarıştı

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Antalya Bisiklet Turu'nun 4. etabı öncesinde gerçekleştirilen AKRA Gran Fondo'da yarıştı.

25 Şubat 2018, Pazar 14:12
- A +
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, Antalya Bisiklet Turu'nun 4. etabı öncesinde gerçekleştirilen AKRA Gran Fondo'ya katıldı. 72 km'lik kısa etapta yer alan Küçükbakırcı, yarışı orta sıralarda tamamladı. 
 
Tour of Antalya'da son güne girilirken, 4. ve son etap öncesinde AKRA Gran Fondo etkinliği gerçekleştirildi. Amatör bisikletçilerin büyük talep gösterdiği organizasyonda 500'e yakın sporcu yarıştı. 128 ve 72 km'lik iki ayrı parkurun bulunduğu etkinliğe, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan'ı Erol Küçükbakırcı da katıldı. 72 km'lik etabı tamamlayan Küçükbakırcı, yarış sonrasına Fanatik'e konuştu.
 
Bir süredir bisiklete binememesine karşın aldığı sonuçtan memnun olduğunu ifade eden Küçükbakırcı, Gran Fondo'ya ilişkin şunları söyledi:
 
"Gran Fondo'yu ortalarda bitirdik. Biliyorsunuz yaşadığımız Konya'da hava şartları buradaki kadar müsait değil. Yaklaşık 2 aydır bisiklete binmiyordum. Buna karşın bu güzel parkuru bitirebildim ve amacıma ulaştım."
 
Dana sonrasında ise bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Antalya Bisiklet Turu için görüşlerini bildiren Başkan, "Antalya için bisiklet sporunda yapılmış en büyük organizasyonla karşı karşıyayız. Birinci kategoride yarışan takımlar burada yer alıyor. Tabi bu da Antalya'mıza çok yakışıyor. Biz Bisiklet Federasyonu olarak bu tip organizasyonların her zaman destekçisi olacağız. Umudumuz buna benzer etkinliklerin artarak devam etmesi. Bakın burada çok güzel bir hava var. Yurt dışından gelen misafirlerimiz ne yazık ki bizim bu güzelliklerimizin farkında değiller. Bugün burada şahit oldukları güzellikleri ülkelerinde anlatmaları ve yakınlarıyla birlikte yeniden misafirimiz olmalarını ümit ediyoruz. Ülkemiz, kış kampları için çok uygun bir bölgede yer alıyor. Spor kamuoyuna bunu tanıtmak için bu tip organizasyonları daha çok gerçekleştirmeliyiz."  ifadelerini kullandı.
 
Batuhan Özdemir - Antalya
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.