Turkcell’li atletler Avrupa Şampiyonası’nda sahne alıyor

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin yıldızları, Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek. 7 Ağustos’ta (yarın) Almanya’nın Berlin kentinde başlayacak ve 12 Ağustos’ta noktalanacak organizasyonda Türkiye, 31’i erkek, 12’si kadın toplam 43 kişilik sporcu kafilesi ile yer alacak.

06 Ağustos 2018, Pazartesi 11:53
- A +

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin önemli yıldızları bu kez Avrupa Şampiyonası’nda madalya için piste çıkacak. 7 Ağustos’ta (yarın) Almanya’nın Berlin şehrinde başlayacak ve 12 Ağustos’ta noktalanacak organizasyonda, Türkiye’yi 31’i erkek, 12’si de kadın olmak üzere toplam 43 sporcu temsil edecek.

Son şampiyonada 7 madalya kazandık

Ay-yıldızlı sporcular son olarak 2016’da Amsterdam’da gerçekleştirilen Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 4 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmıştı. Türkiye elde ettiği 7 madalya ile şampiyonayı 4. olarak tamamlamıştı. Avrupa’nın en önemli atletizm şampiyonasına ay-yıldızlılar adına katılacak sporcular ve disiplinleri ise şöyle:

Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler:

KADINLAR:

Sporcu                                   Disiplin

Elif Gören                              400 M. Engelli

Özlem Kaya                           3.000 M. Su Engelli

Yasemin Can                          5.000-10.000

Meryem Bekmez                   20 KM. Yürüyüş

Semiha Mutlu Özdemir         50 KM: Yürüyüş

Tubay Erdal                           Maraton

Elif Karabulut Dağdelen        Maraton

Fadime Suna Çelik                 Maraton

Karin Melis Mey                    Uzun Atlama

Eda Tuğsuz                             Cirit Atma

Emel Dereli                           Gülle Atma

Kıvılcım Kaya Salman            Çekiç Atma


ERKEKLER:

Sporcu                                   Disiplin

Jak Ali Harvey                        100-200-4x100 Bayrak

Ramil Guliyev                        100-200-4x100 Bayrak

Emre Zafer Barnes                100-4x100 Bayrak

Yiğitcan Hekimoğlu               100-4x100 Bayrak

Aykut Ay                                4x100 Bayrak

İzzet Safer                             4x100 Bayrak

Batuhan Altıntaş                    400-4x400 Bayrak

Yavuz Can                              400-4x400 Bayrak

Akın Özyürek                         4x400 Bayrak

Yasin Süzen                            4x400 Bayrak

Abdullah Tütünci                   4x400 Bayrak

Yasmani Copello Escobar      400 Engelli

İlham Tanui Özbilen             1.500 M.

Tarık Langat Akdağ                3.000 M. Su Engelli

Aras Kaya                               3.000 M. Su Engelli

Kaan Kigen Özbilen               5.000-10.000 M.

Polat Kemboi Arıkan             5.000-10.000 M.

Ramazan Özdemir                 5.000 M.

Salih Korkmaz                        20 Km. Yürüyüş

Mert Girmalegesse               Maraton

Muzaffer Bayram                  Maraton

Üzeyir Söylemez                    Maraton

Ömer Alkanoğlu                    Maraton

Yavuz Ağralı                          Maraton

Eşref Apak                             Çekiç Atma

Özkan Baltacı                        Çekiç Atma

Emin Öncel                            Cirit Atma

Osman Can Özdeveci            Gülle Atma

Alperen Acet                         Yüksek Atlama

Necati Er                                3 Adım Atlama

Can Özüpek                           3 Adım Atlama


İLK GÜN PROGRAMI

SABAH SEANSI

09.35  Kadınlar 50 Km. Yürüyüş Finali – Semiha Mutlu Özdemir

11.00  Kadınlar 400 M. Engelli 1. Tur – Elif Gören

11.10  Kadınlar Gülle Atma A+B Grubu – Emel Dereli

11.35  Erkekler 400 M. 1. Tur – Batuhan Altıntaş

12.40  Erkekler 3.000 M. Su Engelli – Tarık Langat Akdağ, Aras Kaya

12.50  Erkekler Gülle Atma A+B Grubu – Osman Can Özdeveci

AKŞAM SEANSI

19.45  Erkekler Çekiç Atma Final – Eşref Apak, Özkan Baltacı

20.30  Erkekler 100 M. Yarı Final – Jak Ali Harvey, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, Yiğitcan Hekimoğlu

20.55  Erkekler 400 M. Engelli Yarı Final – Yasmani Copello Escobar

21.20  Erkekler 10.00 M. Final – Kaan Kigen Özbilen, Polat Kemboi Arıkan

21.33  Erkekler Gülle Atma Final – Osman Can Özdeveci

22.50  Erkekler 100 M. Final – Jak Ali Harvey, Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, Yiğitcan Hekimoğlu


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.