Türk Hava Kurumu, ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor

Türk Hava Kurumu (THK), Uluslararası Hava Sporları Federasyonunun (FAI) düzenlediği Yelkenkanat, Yamaç Paraşütü ve Model Uçak Avrupa Şampiyonalarında milli sporcuların başarıyla mücadele ettiğini duyurdu.

20 Temmuz 2018, Cuma 14:05
- A +
Türk Hava Kurumu, ülkemizi başarıyla temsil etmeye devam ediyor
Amatör sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü, 1929 yılından itibaren Türkiye’nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan ve FAI tarafından Milli Hava Sporları Yetkilisi (NAC) olarak kabul edilen Türkiye’nin tek havacılık kurumu THK’den yapılan açıklamada, ülke çapında düzenlenen şampiyonalarda dereceye giren sporculardan oluşan Yelkenkanat, Yamaç Paraşütü ve Model Uçak Milli Takımlarının, Avrupa Şampiyonalarına gönderildiği belirtildi.

Milli takımların 5 ülkede Türk bayrağını dalgalandırdığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Aynı anda 5 ayrı ülkede, kategorilerindeki en prestijli yarışmalarda Türk bayrağını dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. THK, hava sporlarının model uçak, yamaç paraşütü, yelkenkanat, paraşüt, planör, balon gibi bütün branşlarında ve disiplinlerinde her yıl Uluslararası Hava Sporları Federasyonunun (FAI) takvimine uygun olarak ulusal şampiyonalar düzenlemekte, düzenlenen bu şampiyonalar sonunda milli takımları belirleyerek uluslararası şampiyonalara göndermektedir."

AA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...