TUR 2018'in galibi Eduard Prades!

54.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun son ayağı olan Bursa - İstanbul etabını Bora Hansgröhe'den Sam Bennett kazanırken, genel klasmanı 22 saat 26 dakika 16 saniyelik dereceyle lider tamamlayan Euskadi Basque Country takımından Eduard Prades, TUR 2018'in şampiyonu oldu.

14 Ekim 2018, Pazar 15:48 Son Güncelleme:
- A +
TUR 2018'in galibi Eduard Prades!

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarışın 6. ve son ayağı olan 166,7 km'lik Bursa - İstanbul etabıyla tamamlandı. Bursa Osmangazi Meydanı'ndan başlayan parkuru 3 saat 36 dakika28 saniye Sultanahmet Meydanı'nda tamamlayan Bora Hansgröhe Takımı'ndan Sam Bennett, etabın galibi oldu. İrlandalı sprinter, bu sene 3'üncü, toplamda ise 7'inci Türkiye Turu etap galibiyetine ulaşmasına karşın genel klasmanda derece elde edemedi. 

Şampiyon Prades

Meryemana Zirvesi'ndeki 4. Etabın galibi Astana Pro Team'den Alexey Lutsenko, Selçuk'ta aldığı avantajı İstanbul'a kadar koruyamadı. Son etap öncesi Kazak sporcunun 6 saniye gerisinde yer alan Euskadi Basque Country ekibinden Eduard Prades, İstanbul'a en hızlı gelen ikinci sporcu olunca, 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Genel Klasman Şampiyonu olmayı başardı. Prades 6 etabı toplamda 22 saat 26 dakika 16 saniyede tamamladı. 

BMC'den müthiş veda!

Bu sezon sonunda kapanarak CCC'yle birleşecek olan BMC Racing takımı, Cumhurhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'yla adeta müthiş bir jübile yaptı. Amerikan ekibi, TUR 2018'in takım klasmanı şampiyonu oldu. 

Beyazların Prensi Onur Balkan

Geçtiğimiz yılın Türkiye Güzellikleri Klasman Şampiyonu Onur Balkan, ünvanını bu yıl da korumayı başardı. Genç sporcu, TUR 2017'nin ilk etabında sırtına geçirdiği Beyaz Mayoyu, iki yıldır aralıksız bir şekilde giyiyor.

Dağların kralı Bole, en iyi sprinter Bennett

TUR 2018'de kırmızı mayoyla temsil edilen Dağların Kralı ünvanını Bahrain - Merida Takımı'ndan Grega Bole aldı. Yarışın en iyi sprinteri ise bu sezon TUR'da 3 etap galibiyeti bulunan Bora Hansgröhe sporcusu Sam Bennett oldu. 

Batuhan Özdemir 


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...