TSYD, Anıtkabir'i ziyaret etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkanı Naci Arkan ve beraberindeki heyet, TSYD'nin 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ettiler.

16 Nisan 2013, Salı 20:04
- A +
TSYD, Anıtkabir'i ziyaret etti

TSYD Başkanı Arkan ve beraberindeki heyet mozoleye çelenk koyarak, Atatürk'ün manevi huzurunda iki dakika saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirildi. Ardından Arkan ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Arkan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

Aziz Atatürk birbirinden büyük zaferlerle kurmuş olduğunuz cumhuriyetimizin 90. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin de kuruluşunun 50. yılını aynı yıl içinde kutluyoruz. 'Cumhuriyet benim geleceğimdir' dediniz. Hür, bağımsız ve geleceği aydınlık olan bir ülkeyi bizlere tek düşmanı kalmaksızın hediye ettiniz. İstiklal mücadelemizdeki büyük ülke ve millet sevginiz, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefiniz ve kalkınma çabanız bizim için daima yol gösterici oldu. Ne mutlu bizlere ki sizin gibi dünyaya örnek olmuş, yedi düvele karşı verdiğiniz savaşı kazanmış bir liderin ahbabız. TSYD, demokrasi ve özgürlüklerin daha da gelişmesi ve ülkemizin çağın öncü ülkelerinden biri haline gelmesi içinde doğrultusunda icraatlarını sürdürecektir. Sizin yol göstericiliğinizden her zaman kuvvet aldık. Bizlere bıraktığınız güçlü ülke ve modern demokratik değerler için, şükranlarımızı sunuyoruz. Biliyoruz ki, olmasaydınız olmazdık. Rahat uyu Atam, ruhun şad olsun.

DHA

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.