Trabzonspor Amiri transferini resmen duyurdu

Trabzonspor, İranlı sol kanat oyuncusu Vahid Amiri'yi transfer ettiğini resmen duyurdu.

21 Temmuz 2018, Cumartesi 10:31 Son Güncelleme:
- A +
Trabzonspor Amiri transferini resmen duyurdu


Trabzonspor Vahid Amiri transferini bitirdi. Amiri ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı KAP'a bildirildi. Trabzonspor sözleşme detaylarını da açıkladı.

Trabzonspor'dan yapılan açıklama!

Serbest statüde yer alan profesyonel futbolcu Vahid Amiri'nin kulübümüze transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır.
2019/2020 futbol sezonu sonuna kadar sürecek anlaşmaya göre oyuncuya;
- 2018/2019 futbol sezonu için 750.000.-EUR garanti ücret,
- 2019/2020 futbol sezonu için 650.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.
Futbolcu menajeri Amir Saadati'ye menajerlik hizmeti olarak 140.000.-EUR ödenecektir.

İmza töreni düzenlendi

Serbest statüde bulunan İranlı futbolcu Vahid Amiri’ye bugün 11.00’da Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu’nun katılımıyla imza töreni düzenlendi.

İmza töreninde konuşan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, ‘’Vahid kardeşimizin kadromuza katılmasından dolayı son derece mutluyuz. Kendisi, İran milli takımında sol açık oynuyordu. Bizim de bu mevkide oyuncu ihtiyacımız vardı. Bunu dost kardeş ülke İran’dan temin etmemiz, en azından uyum sürecini asgari sürede atlatmamıza sebep olacaktır. İyi bir futbolcu olduğunu biliyoruz ve burada da iyi bir performans sergileyecektir. İran’dan Trabzon’a turizm amaçlı gelen çok kişi var. Burada da yalnızlık çekmeyecektir. Örf ve adet olarak İran, Türkiye’ye benziyor. Bu yüzden kendisinin adaptasyon sürecini kısa sürde atlatıp kadroya katkı vereceğine inanıyoruz. Gönül isterdi ki transfer döneminin başında oyuncumuzun katılımını sağlayabilseydik. Ancak kulübümüzün diğer konulardaki problemleri transferin bugüne sarkmasına neden oldu. Kendisine başarılar diliyorum, burada mutlu ve başarılı olmasını diliyorum. Vahid son dakika transferi değil. Kendisiyle yaklaşık 1 aydır görüşmelerimiz sürüyordu." dedi.

İmza töreninde duygularını ifade eden Vahid Amiri de, ‘’Trabzonspor’a geldiğim için çok mutluyum. Trabzonspor’un büyüklüğünü ve taraftarını biliyorum. İnşallah burada Trabzonspor ve o büyük taraftar için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Görüşmelere başlandığı KAP'a bildirilmişti

Trabzonspor, birkaç gün önce Türkiye'ye getirdiği İranlı futbolcu Vahid Amiri'nin transferi konusunda görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

27 yaşından sonra İran Milli Takımının formasını giymeye başlayan sol kanat oyuncusu, kariyerinde ilk kez İran dışında boy gösterecek.

Trabzonspor, Vahid Amiri'yle ilgili KAP'a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Serbest statüde yer alan profesyonel futbolcu Vahid Amiri'nin kulübümüze transferi konusunda görüşmelere başlanmıştır.
Kamuoyunun bilgisine duyurulur.
Saygılarımızla.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...