"Trabzonspor, Abdülkadir ve Yusuf'u bir sezon daha tutmalı"

Süper Lig'de bitime bir hafta kala 60 puanla 4'üncü sırada yer alan Trabzonspor, son zamanların en iyi sezonunu yaşıyor. Bordo-mavili takımın bu sezon gösterdiği başarıda genç yıldızların payı da büyük... Tivibu Spor'da yayınlanan 'Ters Köşe' programında konuşan yazarımız Ali Ece, "Trabzonspor genç yıldızlarını takımda tutmalı mı?" sorusunu yanıtladı.

23 Mayıs 2019, Perşembe 18:11
- A +

Trabzonspor, Süper Lig'de bitime bir hafta kala 60 puanla 4'üncü sırada yer alarak son zamanların en iyi sezonunu yaşıyor. Bordo-mavili takımın bu sezon gösterdiği başarıda genç yıldızların payı da büyük...

Tivibu Spor'da yayınlanan 'Ters Köşe' programında konuşan yazarımız Ali Ece, "Trabzonspor genç yıldızlarını takımda tutmalı mı?" sorusunu yanıtladı. 

Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'yı hakkında konuşan yazarımız Ali Ece, "Minimum bir sezon daha ikisinden birisini tutması lazım. Ya Abdülkadir ya Yusuf ikisinden bir tanesi kalmalı. 30'ar milyon euro'luk teklif gelirse verilmeli tabi." dedi.

Ozan Kabak'ı örnek gösteren Ali Ece, "Ozan için 11 milyon euro nakit... Marcao'yu Ozan'ın yerine daha az paraya aldığın için, Ozan'a da yaradı Galatasaray'a da yaradı." dedi.

Trabzonspor'un elinde avantaj olduğunu vurgulayan Ali Ece, "Abdülkadir satılırsa sağ açığa, Abdülkadir kadar olmasa da sistemi işletecek Yusuf-Sosa, takımın beynini iyileştirici, performansı yükselten oyun akışı devam edecek. Sağ açıkta Abdülkadir kadar tavşandan şapka çıkaran özel yetenek olmayacak ama hem Abdülkadir hem Yusuf giderse şöyle bak Yusuf giderse Abdülkadir'i yerine alırsın. Abdülkadir giderse, sağ açık alabilirsin." dedi.

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...