Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

26 Ekim Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

26 Ekim 2018, Cuma 10:46
- A +
Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

26 Ekim Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Banko ile başlayıp, banko ile bitirelim...

1.AYAK: İkinci altılı ganyanın ilk ayağında ön plana çıkan GÜMÜŞKESEN, son yarışında düzlüğe lider çıkıp farkı açarak potoya uzanırken takdire şayan bir performansa imza attı. Benzer koşullar altındaki bu mücadeleyi de önlerde kabullenmesi halinde kazanacağı kanaatindeyim. Güne banko ile başlamayı öneriyorum...

2.AYAK: Arap taylarının maiden mücadelesinde, yarış gördükçe daha iyi duruma gelen SANTOLİNA, son iki yarışı ışıklı olan ŞAHIMSIN, gerek anne gerekse baba hattından çok güçlü kan hattından gelen ALJABAR, şampiyon Uçanbey ile aynı anne soyundan gelen AKHARMAN, ilk yarışına iyi hazırlanan BAKIRCI ve eşkaline yakışır koşması halinde UĞURSEL sıralamasını son isme kadar değerlendirmeye alalım.

3.AYAK: İdmanlarındaki görünümünü son yarışlarına yansıtamayan MAKAMBO, tam hedef yapıldığı bu koşuyu lehine çevirebilir. Mütemadiyen iyi koşan ama bir türlü kazanamayan NAÇAL, sonlarda sert gelen RICH THE TOP, toparlandığını gözlemlediğim KARAHEVES, önde boş kalması halinde farklı koşmasını beklediğim AKAN BULUT ise ilk plandaki rakipleridir.

4.AYAK: Yarış hayatına çok gösterişli başlayan UĞUR BUBAM, akabindeki birkaç yarışında ise gerçek potansiyelini yansıtamadı. Ancak son katıldığı sentetik pist yarışında çok iyi gördüğüm safkan, yatkın olduğu çim pistte birinciliğin güçlü adayıdır. Piano Sonata gibi bir Şampiyonun tam kardeşi olan PASTORAL SENFONI ve grubun yetenekli tayı GOLD POLAT ise ihmal edilmemesi gereken sert rakipleridir.

5.AYAK: Bu yarış için gerçekleştirdiği galobunun son 400 metresindeki canlı görünümü ile göz dolduran LORD OF DARKNESS favorimdir. Lehine mesafede start alan BURAKŞAH, her yarışında karakterini ortaya koyan BABAROS, tabela içindeki yarışları tatminkar olan LIONS ROSE, çim piste rağmen RINALDO ve sonlardaki güçlü akınlarıyla BATHSHEBA ise imkanlar elverdiği oranda dikkate alınmalıdır.

6.AYAK: İlk üç startında da favori çıkan ama ikinci kalan BEYHANEFE, son startında ise yakın ara üçüncü oldu. Artan tecrübesi ve kondisyonu ile birincilik hasretine son vermesini bekliyorum. Açılışta olduğu gibi kapanışta da banko olarak değerlendirmeye alabiliriz. Şansınız ve bahtınız açık olsun...

(4) ( 10.8.2.1.4.9 ) ( 1.5.6.4.8.2 ) ( 3.5.1 ) ( 5.1.2.3.4.6 ) ( 3 )

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...