Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

17 Ekim 2018, Çarşamba 10:05
- A +
Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

17 Ekim Çarşamba İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Karakteriyle MAVİ DALGA, artan formuyla TATLI HABER…

1.AYAK: Satış-3 mücadeleye katılacak isimlerin büyük çoğunluğu istikrar konusunda pek iyi sayılmazlar. Bu sebeple risk almamak ve en sürprizini beklemek yerinde olacaktır. Son haftalarda ciddi aşama kaydeden NEDİMHAN, lehine mesafede ilk şans verdiğim isimdir. Adana’dan kazanarak gelen KAISER SOZE, sentetik pisti yadırgamazsa en sert rakibidir. Klas jokeyi idaresinde WINNERS PRIDE, son yarışında etkili sprintiyle dikkatime takılan PRINCESS BALOV, bariyer dibini bulması halinde farklı koşmasını beklediğim ENGEL YOK, süratli stiliyle NOISY, çıkış içindeki VESELY ve starttan düzgün çıkması halinde OĞLUM ALİ ilk planda önereceğim diğer isimlerdir. ANITA BLAKE, EMİCE, LORD OF TIME ve ÖZDEMİR BEY ise daha fazla at yazmak isteyen okurlarımızca değerlendirmeye alınmalıdır.

2.AYAK: Cevdet Sümer Koşusunda, bu pist ve mesafeyi farklı koşan HONEY RODER, son metrelerdeki kuvvetli akınlarıyla rakiplerine hakim olabilir. Benzer durumdaki CEP DURAK ve ağır sıkletine rağmen kalitesiyle ULUDAZ öncelikli rakipleridir. Yakın ara koşacak olmasına rağmen istikrarlı performanslarıyla takibimden düşmeyen POWER LOVE, uygun sıkletiyle MAKAMBO, fit durumdaki DIAMOND DASH ve sentetik piste rağmen KARA MAHMUT ise ihmal edilmemesi gereken diğer safkanlar.

3.AYAK: Yaşamı hikayelerle dolu olan ve bu hikayeleri kendisi tırnaklarıyla kazıyarak yazmış Remezan Kaya, tüm camianın sevdiği değerli bir şahsiyet idi. Benim de ortak at koştuğum ve güzel anılar paylaştığım bir abimdi… Atçılığımız adına böylesine önemli bir değeri erken kaybetmek beni derinden üzmüştü. Anısına düzenlenen koşu vesilesiyle değerli abimi saygı ve rahmetle anıyorum… Koşunun kritiğine geçecek olursak, taylığından bu yana birçok yarış kazanan MAVİ DALGA, uzun mesafede ve kaba kumda eksik olsa da bu gibi pist ve mesafelerde bambaşka bir at… Son haftalarda çok sağlıklı gördüğüm yetenekli kısrak, bilinen inatçı karakteri ile birinciliklerine yeni bir halka ilave edecek gibi görünüyor. Günün ilk bankosu olarak değerli okurlarımıza önerimdir.

4.AYAK: Denk güçteki Arap taylarının mücadelesinde, ara sonrası ikinciliğinde kazanmış kadar iyi koşan SAKALAYDIN, mütemadiyen iyi koşan ama kazanma konusunda pek iyi olmayan AFACAN, son yarışında kesinlikle kum pistten etkilenen SİNGAPUR, son metrelerde devreye girebilen BAHATTİN, takibimdeki isimlerden PERCEMO, inatçı karakteriyle GÖRÜKLE, ince bir tay olmasına rağmen beklediğimin çok üzerinde performanslar sergileyen ÇELİKŞAH ve yetenekli bir tay olan BORALTAN sıralamasını mümkün olan son isme kadar takip edelim.

5.AYAK: Arap taylarının maiden mücadelesinde, kariyerinde G1 Cumhuriyet Koşusu galibiyeti bulunan klas safkan Bakibey’in öz kardeşi olan Tatlım gibi bir kısrağın temsilcisi TATLI HABER, ilk iki startında bu grup için hayli tatminkar performanslara imza atmayı başardı. Bu kez daha tecrübeli ve kondisyonlu şekilde katılacağı mücadelede, vasatı aşamayan rakiplerini geride bırakmasını bekliyorum. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz.

6.AYAK: Yarış hayatını çok yakından takip ettiğim muhteşem kısrak İhsan Sultan’ın tayı SENSİZ OLMAZ, gördüğü yarışlar ile formunu yeterli seviyeye taşıdı. Sprintinde gecikmezse bu kez birincilikle tanışabilir. Seri stili ve etkili yarışlarıyla ALKAN BOY, eşkal olarak çok beğendiğim LONG STAR, grubun deneyimli atlarından GOLDWYN, bir türlü beklenen yarışını yapamasa da LAST HERNANDO ve toparlama aşamasındaki BLAZING GIRL ise sırasıyla rakipleridir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 11.2.12.8.1.5.4.7.9.10.3.6 ) ( 5.4.1.2.8.9.6 ) ( 4 ) ( 10.1.7.4.6.5.2.3 ) ( 7 ) ( 15.3.2.1.4.6 )

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...