Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

05 Ağustos 2018, Pazar 11:28
- A +

5 Ağustos Pazar İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Fit durumdaki KARALDOĞU, kalitesiyle VANCOUVER…

1.AYAK: Göz Nurunu Koruma Vakfı Koşusunda, eski formuna kavuştuğunu son yarışını kazanarak kanıtlayan HERGELE favorimdir. Son katıldığı G1 Niğbolu Koşusunda tabela dışı kalan KARAYAMA, bu kez nispeten uygun grupta sert rakibidir. Formunun zirvesinde YEŞİL YOL, son yarışıyla birlikte yeniden form tuttuğunu kanıtlayan BÜREBEY, sıklet dezavantajına rağmen RODOSTO ve önde istediği avansı alabilirse KATI SEMİH ise bir sonraki adımda değerlendirmeye alınmalıdır.

2.AYAK: 3 yaşlı Arap taylarının Handikap – 14 mücadelesinde, temsilcileri başarıdan başarıya koşan Uçanbey’in yetenekli tayı KRALDOĞU, Ankara’da oldukça tatminkar performanslara imza atarak dikkat çekmeyi başardı. Özellikle son katıldığı yarışında starttan biraz da yavaş çıkmasına rağmen etkili sprintiyle sonuca giderek kazanmasını bildi. Devam eden üstün formuyla bir kez daha kazanması olağan neticedir. Günün bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz.

3.AYAK: G3 Mimar Sinan Koşusunda, 3 yaşlı yetenekli İngiliz atlarının keyifli mücadelesini izleyeceğiz. Bu isimlerden arasında beş tanesinin Gazi Koşusuna katıldığını görüyoruz. Gazi Koşusunda tabelayı tamamlayan VANCOUVER, o gün için eksik tecrübesine ve geciken ataklarına rağmen muhteşem bir performansa imza atmayı başardı. Safkan bir yarış daha görmüş olsaydı belki de ekürisinin ardında ikinci olabilirdi. Bu kez artan deneyimiyle gerçek gücünü yansıtarak kazanmasını bekliyorum. Günün bir diğer bankosu olarak okurlarımıza önerimdir.

4.AYAK: Yarış hayatı başarılarla dolu bir kısrak olan Mamma Mia’nın tayı ENJOY, uzun süredir idmanda bir isim olup, yeterli pişkinliği ile bir adım öndedir. Klas aygır Kaneko’nun temsilcisi EL RAPIDO ve hazırlıklarında iyi görünen GIANGIO COMO ise mutlak suretle değerlendirmeye alınması gereken rakipleridir. Bu üç safkanı ayrımsız şekilde kuponlarımıza işaretleyelim.

5.AYAK: 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarının kısa mesafeli mücadelesinde, istikrarlı yarışlarını birincilikle taçlandırmak isteyen KAZDAĞI, bu kez özlediği birinciliğe ulaşabilir. Gününde olduğunda rakip tanımayan THOR, sonlarda sert gelebilen METECİK ve ara sonrası katıldığı yarışını sonlardaki güçlü ataklarıyla lehine çeviren ŞAHİN TEPESİ ise ihmal edilmemesi gereken öncelikli rakipleridir.

6.AYAK: Bursa çiminde katıldığı son yarışını kazanırken potoya çok diri giren MY BABOŞ, benzer koşullarda katılacağı koşuyu da lehine çevirebilir. Takibimdeki atlardan REKOR, yarış görerek eski günlerine dönmeye çalışan kalite isim PLAYFELLOW, sonlarda çok etkili gelebilen JAMES BOND, çıkış içindeki MASSAI MARA ve son haftalarda toparlanan GOYCOCHEA sırasıyla rakip olarak önereceğim safkanlar. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 4.5.6.2.1.3 ) ( 1 ) ( 7 ) ( 4.3.5 ) ( 1.3.5.2 ) ( 7.3.9.2.6.4 )

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.