Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

03 Ağustos 2018, Cuma 09:52
- A +
Tolgahan İmal'ın İstanbul at yarış tahminleri

3 Ağustos Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

ALDERAMİN ve BAY EMİR...

1.AYAK: Kısa ara sonrasında ve nispeten kısa mesafeye rağmen tatminkar bir üçüncülük elde eden MAGIC RAMPER, daha iyi durumda katılacağı bu koşuyu lehine çevirebilir. Takibimdeki atlardan LIONS BRIDE, eksik işlerle katıldığı son yarışında bile ikinci olan LORD OF DARKNESS, son yarışını önemsemediğim ENGEL YOK, Ankara çiminde bekleneni veremeyen TOLERANS ve her geçen gün aşama kaydeden BALISTIC BULLET ise sırasıyla hata kollayacak rakipleridir.

2.AYAK: Yeniköy Koşusunda, denk güçteki dişi Arap taylarının keyifli mücadelesini izleyeceğiz. Bursa’daki son yarışını beğendiğim BEYZAYAR, istikrar abidesi BERENGÜL, sürpriz birinciliği ile dikkat çeken ALICIKUŞ, her an gerçek kapasitesini yansıtmasını beklediğim MİRA MİRA ve güzel eşkaliyle beğendiğim bir tay olan GÖLDEM ilk planda düşünülmelidir. AYAŞ GÜZELİ, DESEN, MERİDYA, ARDANUÇLU, KURTARBENİ ve ŞANALGÜLÜ ise daha fazla at yazmak isteyen okurlarımızca değerlendirilebilir.

3.AYAK: Waneta gibi muhteşem bir atın anne kardeşi olan WENONA, yarış hayatına kazanarak başladı ve güçlü pedigrisini inkar etmedi. Akabinde ara sonrası katıldığı yarışında tabela dışı kalan safkan, artan nefesi ve sıklet avantajıyla favorimdir. İyi ahır bakımıyla VICTORY FLIGHT, istikrarlı kısrak DIAMOND DASH, üst üste kazanarak formunu yansıtan SAN MARINO ve sıkletine rağmen JETTAY ilk plandaki rakipleridir. PENGUEN, MONDAY RUSH, SITAMUN ve MOB RULES ile rahat bir koşu izleyebiliriz.

4.AYAK: Sultanahmet Koşusunda, yarış hayatının başından bu yana belirli bir çizgi yakalayan ALDERAMİN, son kazandığı yarışında potoya kolay aksiyonlarla uzanarak oldukça etkili bir performans sergiledi. Devam eden üstün formuyla hemcinslerinin bir adım önünde görüyorum. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önerimdir.

5.AYAK: 118 Handikap puanı ve kazandığı gösterişli yarışlar ile farkını ortaya koyan BAY EMİR, her ne kadar 129 güdür start almasa da kalitesi, bilinen sürati ve inatçı karakteriyle rakiplerini geride bırakabilir. Günün bir diğer bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz.

6.AYAK: 2 yaşlı İngiliz taylarının maiden mücadelesinde, güçlü bir anne hattının mensubu olan BOŞ KASET, istikrarlı yarışlarını birincilikle taçlandırabilir. İlk startında dördüncü kalan ŞİRİNİM, artan formuyla ilk ciddi rakibidir. Yarış gördükçe iyiye giden MAVİŞİM ve son yarışını önemsemediğim HIGH EGOS GIRL ise ihmal edilmemelidir. Şansınız ve bahtınız açık olsun...

( 5.3.2.4.1.6 ) ( 4.2.3.9.5.6.7.8.10.11.12 ) ( 7.6.5.4.1.2.9.8.3 ) ( 2 ) ( 1 ) ( 2.11.9.6 )

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...