Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

13 Eylül 2018, Perşembe 10:44
- A +

13 Eylül Perşembe Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

GIPSY DANGER özlediği birinciliğe ulaşır…

1.AYAK: Starttan sağlıklı çıkabildiği yarışlarında bu gibi mesafelerde çok etkili performanslara imza atan LITTLE KING, son yarışında yaklaşık 50 metre tereddütlü çıktığı için tabelanın son sırasından öteye gidemedi. Bu kez iyi bir çıkış yapması durumunda çok daha iyi bir yerde gelecektir. Son haftalarda toparlanma sinyalleri veren EMPIRE SON, uygun sıkletiyle THEWORLDISMINE, stiline uygun jokeyiyle TRUSTABLE, lehine koşulları bulan FALEZ ve son yarışını önemsemediğim LILYANTUS ise imkanlar elverdiği oranda düşünülmelidir.

2.AYAK: Başta Güngör Baba olmak üzere birçok klas safkanın anneden kardeşi olan MOON FATHER, son günlerde gerçek gücünü yansıtmaya başlayarak üst üste etkili performanslara imza attı. Uygun rakipleri arasında birinciliğin en güçlü adayıdır. Son yarışını çok beğendiğim ABUBAKAR, formda jokeyiyle WILDEST INDOCHINA, yeterli formuyla ELOIN, bir türlü beklenen patlamayı gerçekleştiremese de takibimden düşmeyen DEDEM MEHMET ve etkili jokeyi idaresinde BALISTIC BULLET ilk planda rakip olarak gördüğüm isimler.

3.AYAK: 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Şartlı-4 mücadelede, yarış hayatına çok iyi bir başlangıç yapan ve devamında ise inişli çıkışlı sonuçlara imza atan GIPSY DANGER, özellikle bu gibi kısa mesafeli yarışlarda üstün performanslara imza atabilmekte. Son startında güçlü rakipleri arasında tabelayı tamamlarken istenilen seviyeye ulaştığını belli eden yetenekli kısrak, daha uygun rakipleri arasında birincilik özlemine son verebilir. Son metrelerde gerçekleştireceği kuvvetli akınlarıyla kazanmasını bekliyorum.

4.AYAK: Arap taylarının KV-7 mücadelesinde, yüksek tempoda giden yarışların son metrelerinde devreye girerek oldukça parlak performanslara imza atan UNZEN, kısa ara sonrası katılacağı koşuyu kazanarak başarılarına bir yenisini ilave edebilir. Mütemadiyen iyi koşan karakterli safkan GUSTAV ise ilk, sert ve bana göre tek rakibidir. İki safkan arasındaki amansız mücadelenin galibinin, koşunun da galibi olacağı kanaatindeyim.

5.AYAK: Son katıldığı yarışında düzlüğe gerilerde çıkmasına rağmen ciddi ara kapatarak üçüncü olurken, potoya en diri giren tay olarak dikkatime takılan APPLE JACK, kum piste uyum sağlaması durumunda kazanmaya yakındır. Yarış hayatının ilk startında düzlüğe lider ve kazanacakmış izlenimiyle çıkmasına rağmen kalan metrelerde düşen temposuyla üçüncü kalmıştı. Artan yarış nefesi ve tecrübesiyle bu kez potoya kadar rakiplerini gerisinde tutmayı başarabilir. Çim pistte katıldığı iki startında varlık gösteremeyen, ancak kum pistteki tek startında üçüncü olan BERTHOLD mutlak suretle düşünülmesi gereken üçüncü isimdir. ÇAĞANHAN, SUN OF DAY ve LUCKY MOONBOW ise daha fazla at yazmak isteyen okurlarımızca ilave edilebilir.

6.AYAK: Son startında güçlü rakipleri arasında gerçekleştirdiği muazzam sprintiyle kazanmasını bilen JAMES favorimdir. Toparlanan CAHİL, süratli safkan KARAFIRAT, ara sonrası start alacak kalite safkan SUFİHAN, sürpriz hazırlığında olan OPRAH, dinçlik yarışı yapma ihtimaline karşın FAMA ve sıklet avantajıyla OĞLUM ÇAĞLAR ise hata kollayacak potansiyeldeki rakipleridir. Şansını ve bahtınız açık olsun…

( 5.7.8.9.6.3 ) ( 2.3.1.6.7.5 ) ( 1 ) ( 3.1 ) ( 5.3.2.4.6.8 ) ( 7.3.6.2.5.4.8 )

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.