Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

11 Ağustos 2018, Cumartesi 09:17
- A +
Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

11 Ağustos Cumartesi Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

ARAGORN seriyi sürdürür, SÖĞÜT birincilikle tanışır…

1.AYAK: 4 ve yukarı Arap atlarına mahsus Handikap-15 koşuda, denk güçteki isimleri bir arada görüyoruz. Geçen sezonki formuna ulaşmaya başlayan İDEALİST, ekürisiyle birlikte UÇANBİLGİN, seri stiliyle PRATİK NEVZAT, son haftalarda formunu geliştiren KÜÇÜK DEMİRKIRIM, seri stiliyle ENİSKEREM, gününde olduğunda farklı koşan TAKIL BERİ, toparlanmaya başlayan ÖZREİS, sonlarda sert gelebilen DÜŞEŞ, son yarışlarına itibar etmediğim ÜNSALMIŞ ve çim piste rağmen ÖZKARA sıralamasını mümkün olan son isme kadar değerlendirmeye almakta fayda görüyorum. 

2.AYAK: 3 yaşlı İngiliz atlarının maiden mücadelesinde çıkabilecek ters sonuçlara karşı ihtiyatlı olmak gerekmekte. Zira start alan atların birçoğu defalarca koşmasına rağmen kazanmayı başaramayan isimler. Steel Cat gibi şampiyon bir kısrağın anneden kardeşi olan ADALYN, son günlerde artırdığı formuyla favorimdir. Süper kısrak Prenses Göksu’nun yeni yeni kendisini bulamaya başlayan temsilcisi GOLDWYN, yarış görerek tecrübe kazanan PÜSKÜLLÜ BELA, benzer durumdaki KINGS DAY, son yarışlarını önemsemediğim TRACK BENDER, son yarışında uzun mesafede bekleneni veremeyen İSKEÇE, beş ay ara sonrası gördüğü iki yarış ile açıklarını gideren ULRIKE ise birincilik mücadelesine dahil olabilecek potansiyelde gördüğüm safkanlar. 

3.AYAK: Yarışçılık tarihimize adını altın harflerle yazdırmış bir efsane olan Karayel adına düzenlenen G1 mücadelede, yarış hayatına çok gösterişli bir galibiyetle başlayan ARAGORN, akabinde katıldığı G3 İsmet İnönü Koşusunda ise benzer şekilde zorlanmadan potoya uzandı. O gün için düzlüğe iç kulvardan üçüncülükte çıkıp, jokeyinin hafif teşvikine ziyadesiyle cevap veren safkan, farkı açarak kazanmasını bildi. Son dönemde izlediğim en iyi taylardan olan safkan, devam eden formuyla bir kez daha kazanmaya yakındır. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza gönül rahatlığı ile öneriyorum. 

4.AYAK: Muhtelif zamanlarda birbirlerine egemenlik kurabilen isimlerin bir araya geldiği mücadelede, banko önerdiğim son yarışını kazanarak beni mahcup etmeyen MISS ELENI, üstün pedigrisiyle DRIVE FASTER, takibimdeki kısrak GIBSY DANGER, uygun sıkletiyle AKON, bu mesafeleri iyi koşan I SAW THE SUN ve etkili jokeyiyle SPEEDY GUNNER ayrımsız şekilde değerlendirmeye alınmasını önereceğim safkanlar. 

5.AYAK: Günün bir diğer maiden koşusunda, grubun deneyimli ismi SÖĞÜT, giderek artan formuyla dikkatime takılmakta. Safkanın özellikle son startında potoya yakın gerçekleştirdiği atakları görülmeye değerdi. Bu performansıyla Müslüm Çelik ile çok iyi bir uyum yakaladığını da gözler önüne sermiş oldu. Son metrelerdeki kuvvetli akınlarıyla rakiplerine hakim olarak özlediği birinciliğe ulaşacağı kanaatindeyim. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirebiliriz. 

6.AYAK: Zorlu yarış programının kalabalık son koşusunda, formunun zirvesinde olan SAMOTHRAKI, istenilen seviyeye ulaşan DIDONATO, beklenmedik anlarda sahneye çıkabilen SPACE GREY, istikrarlı koşmaya başlayan QUEEN SALIMA, sonlarda sert gelen WELKIN, güzel eşkaliyle ADİOS ve ekürisiyle birlikte İBRİŞİM ayrımsız şekilde kuponlara işaretlenmesi gereken öncelikli isimler. Şansınız ve bahtınız açık olsun…


( 1.5.8.9.3.4.2.10.6.11 ) ( 6.1.13.2.5.12.15 ) ( 2 ) ( 4.2.1.9.3.6 ) ( 15 ) ( 8.3.12.10.13.14.4 )


YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...