Tolgahan İmal'ın Ankara at yarış tahminleri

Salı Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

07 Ağustos 2018, Salı 10:07
- A +

7 Ağustos Salı Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

WIN THE WEST GÜMBÜRGÜMBÜR kazanır!

1.AYAK: Ankara’da altılı ganyan Arap taylarının maiden koşusu ile başlıyor. Denk güçte görünen isimlerin mücadelesinde sürpriz çıkma ihtimali yüksek. Bu sebeple temkinli olmakta fayda var. Yalnızefe gibi gerçek bir şampiyonun tam kardeşi olan ANADOLU, ilk startında yakın farklarla üçüncü olduktan sonra katıldığı yarışında varlık gösteremedi. Ancak safkanın gerçek gücü elbette bu değil. Kum piste uyum sağlarsa ilk birinciliğine ulaşabilir. Klas aygır Ateştopu’nun temsilcisi YEŞİL DENİZ, Turbo temsilcisi TASARIMCI, seri bir tay olan BELALI GELİN, tecrübesiyle SARI GEÇİT, idman pistindeki derecelerini bir türlü sahaya yansıtamayınca “Gözlük, kulaklık” takıları çıkarılan TAŞBASANOĞLU, aşama içindeki FATİHBABA ve yarış gören BRÜTÜS ise sırasıyla rakipleridir.

2.AYAK: 4 yaşlı Arap kısraklarının Şartlı-3 koşusuna katılacak isimlerin birçoğu istikrar bakımından sıkıntı yaşamaktalar. Daha sert rakipleri arasındaki son startında bile ön plana çıkardığım ve tabelanın hemen dibinde gelerek nispeten tatminkar görünen ŞEKERSULTAN, bu kez daha uygun rakiplerini geride bırakabilir. Sonlarda sert gelebilen CANODİN, gününde olduğunda farklı koşan ARAYEKYİ, son yarışlarını önemsemediğim ŞERİFE ABLA, tabela içindeki yarışları tatminkar olan ARZUDİCLE ve sürprizde TURBONUN KIZI sırasıyla hata kollayacak rakipleridir.

3.AYAK: KV-8 Safranbolu Koşusunda, son yılların en başarılı atlarından GÜMBÜRGÜMBÜR, pist ve mesafe gözetmeksizin karakterini ortaya koyarak birbirinden etkili performanslara imza atmakta. Son startında 64 kg gibi çok ağır sıkletine rağmen kazanmasını bilen safkan, bana göre en uyumlu jokeyi Mehmet Kaya idaresinde kazanmaya yakındır. Günün ilk bankosu olarak okurlarımıza önermekte beis görmüyorum.

4.AYAK: Gerek anne gerekse baba hattında efsane Karayel ismini gördüğümüz LITTLE KING, starttan sağlıklı çıktığı yarışlarında son metrelerdeki muhteşem sprintiyle sonuca gidebilmekte. Bugün de iyi bir başlangıç yapması halinde birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. Mesafeye olan yatkınlığı ile ATLAS BEYİ, her geçen gün gerçek sınıfını bulan LONDRA, bekleme yapmayı öğrendikçe aşama kaydeden VICTORY CRY, pedigri bakımından mesafe isteyen WILDEST INDOCHINA, deneyim kazandıkça iyiye giden kalite safkan PASTOR ve lehine koşulları bulan DEDEM MEHMET ise ihmal edilmemesi gereken rakipleridir.

5.AYAK: 104 Handikap puanı ve birçok başarılı yarışı bulunan WIN THE WEST, kum pistte mesafe gözetmeksizin ciddi başarılar elde etmekte. Kısa ara sonrası katıldığı iki koşuyu da kolay kazanarak dikkatleri üzerine çeken safkan, ne denli iyi duruma geldiğini de kanıtlamış oldu. Son dönemin en formda jokeylerinden Özcan Yıldırım idaresinde katılacağı mücadelede birincilik serisini sürdüreceği kanaatindeyim. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz.

6.AYAK: Yakından takip ettiğim bir hat olan 80.Cahide’nin soyundan gelen ZEKİOĞLUM, Kocaeli pistindeki son yarışında düzlüğe kadar bir türlü piste uyum sağlamayarak en geri kalmasına rağmen potoya yakın iç kulvardan gerçekleştirdiği atakları ile ikinci olarak beğenimi kazandı. Bu kez uyumlu jokeyi idaresinde kazanmaya yakındır. Güçlü kan hattıyla BADE HANIM, henüz en iyi yarışını koşmayan YARAMAZ, işlerinde akışlı görünen ÇELİK ADAM, yeterli formuyla ÖZÜGÜZEL, gördüğü yarışlarla formunu geliştiren MİNTEMUT ÖZCAN ve temsilcileri oldukça etkili olan Şimşeğinoğlu’nun tayı ŞANS AÇAR ise sırasıyla önereceğim diğer isimler. Şansınız ve bahtınız açık olsun…

( 1.6.4.9.11.5.3.2 ) ( 11.4.1.2.3.12 ) ( 2 ) ( 1.5.2.3.4.7.8 ) ( 5 ) ( 6.7.5.2.12.3.13 ) 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.