Tolgahan İmal'ın İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

16 Şubat 2018, Cuma 09:39
- A +
16 Şubat Cuma İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

YALPAĞAN çok formda, DONT HESITATE çok kalite…
 
1.AYAK: İnişli çıkışlı performanslara imza atan SİDELİ, yatkın olduğu uzun mesafede ilk şans verdiğim isimdir. Yeniden formunu geliştiren ve aşama kaydeden BULLT PROOF, son yarışında beklediğimden eksik koşan WAIT FOR IT, mesafe dezavantajını üstün formuyla bertaraf edebileceğine inandığım FORTE ve mesafe uzadıkça başarısı artan isimlerden GALLOP TO WEST ise mutlak suretle kuponlardaki yerini almalıdır.
 
2.AYAK: Uzun süredir kazanamayan KURTÇABEY, zamanında açık yarışlarda ciddi rakiplerini geride bırakmayı başaran bir safkandı. Son zamanlarda ise biraz daha mütevazı gruplarda nispeten tatminkar işlere imza atmakta. Uzun sprint yeteneğiyle özlediği birinciliğe ulaşabilir. Kazandığı yarışında potoya son derece akışlı girerek ne denli formda olduğunu gösteren MY SULTAN, üst üste kazandığı yarışları ile fit durumda olduğunu kanıtlayan KAFADAR ve 2.29.58 ile bu mesafedeki en iyi derecenin sahibi olan GARANTİ öncelikli rakipleridir. SARAYBOSNA ve CATCH MONEY ile rahat bir koşu izleyebiliriz.
 
3.AYAK: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Koşusunda, bu pist ve mesafenin yetenekli safkanlarının amansız mücadelesini izleyeceğiz. Son kazandığı yarışında düzlükteki güzel aksiyonlarıyla dikkat çeken ve potoya da son derece sermayeli giren YALPAĞAN, belki de yarış yaşamının en iyi durumunda. İzmir’in en çok yarış kazanan jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde sert rakiplerine rağmen kazanmasını beklediğim isimdir.
 
4.AYAK: İlk jenerasyon temsilcileri son derece başarılı olan Mendip’in, yetenekli tayı DONT HESITATE, katıldığı beş koşudan dördünü gösterişli şekilde kazanarak şimdiden yarışseverin teveccühünü kazandı. Geçildiği yarış sonrası ilgililerinin doğru kararıyla bir süre koşulmadan gücünü toplaması sağlandı ve akabinde katıldığı koşusunu yine kolay kazandı. Uygun rakipleri arasında birinciliklerine bir yenisini ekleyeceği kanaatindeyim. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirmeye alabiliriz.
 
5.AYAK: Temsilcileri başarıdan başarıya koşan çıkıştaki aygır Torok’un, mesafeye yatkın kızı PRENSES MELEK, istikrarlı yarışlarını birincilikle taçlandırabilir. Kazandığı yarışında kolay şekilde potoya uzanan BABY PEPPERONI, son startında sert rakiplerinden etkilenen WIND OF GIRL, yarış koşarak formunu geliştiren LAS TERRANAS, Badelal gibi bir kısrağın temsilcisi NİLSULTAN ve starttan sağlıklı bir şekilde çıkması durumunda YARALI CEYLAN ise sırasıyla rakipleridir.
 
6.AYAK: Uçanbey gibi bir şampiyonun anneden kardeşi olan Uçanay’ın temsilcisi VAZGEÇİLMEYEN, yarış hayatına iddialı başlasa da katıldığı iki koşuda bekleneni veremedi. Ardından 118 gün start almayan ve bu arayı düzenli idmanlarla değerlendiren kalite safkan, uygun rakipleri arasında kazanarak dönebilir. Son yarışında çok sert bir rakibe denk gelen ATILAY, grubun deneyimli isimlerinden CIMBIZ, form durumu hayli tatminkar olan CEVİZ, toparlanma aşamasındaki BABA TAYFUN ve gördüğü yarışlar sonrası açıklarını gideren BAKUR ise ihmal edilmemelidir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 2.3.1.4.5 ) ( 5.3.1.2 ) ( 6 ) ( 4 ) ( 1.3.6.5.4.2 ) ( 8.1.4.10.2.3 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.