Tolgahan İmal'ın İstanbul yarış tahminleri

İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

13 Ekim 2017, Cuma 09:47
- A +
13 Ekim Cuma İstanbul at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

Yine TOUCH THE WOLF, yine BITCOIN…
 
1.AYAK: Yarış hayatlarına bu koşuyla birlikte merhaba diyecek taylarımızın her zaman ayaklarının düz basmasını dileyerek koşunun ve günün kritiğine geçiyorum. Saha ilk geldiği günlerden itibaren gözlemleme şansı bulduğum taylardan birisi olan RUN AND WIN, antrenörü Sabri Bektaş’ın tedrisatından geçti. Sabri abiyi bilenler bilir, söz konusu taylar olunca adı gibi sabırlıdır. Çok sayıda kısa ve uzun galobu bulunan tay, yarış hayatına kazanarak başlayabilir. Kral Amed gibi bir safkanın anneden kardeşi olup, Gülengül ve Mamma Mia gibi klas isimlerle de aynı anne hattından gelen KARAMAN BEY de ilk yarışına iyi hazırlandı. Fast Stars Line gibi anormal süratli bir atın anne kardeşi TAYYİPHAN, çok sayıda uzun işi bulunan WESTERN ROSE ve güçlü pedigrisiyle dikkat çeken AKSAKALLI mutlak suretle kuponlarda bulunmalıdır. İsmini zikretmediğim diğer tayların da kazanma potansiyeli yok diyemeyiz. Dolayısıyla imkanı olan okurlarımız ilk ayağı kapatmalıdır.
 
2.AYAK: Yarış hayatında döneminin şampiyonlarıyla boy ölçüşen ve onları geçme başarısı gösteren Birgi’nin, o günlerde sıkı rakibi olan Tamerinoğlu’ndan verdiği temsilcisi Cömertkan eşkal ve orijin bakımından tek kelimeyle kusursuz… Ahırlar bölgesinde zaman zaman gözüme takılan safkan, gördüğü yarışlar neticesinde çok daha iyi duruma geldi. Son günlerin formda aprantisi Özgür Gönültaş idaresinde kazanmaya yakındır. İnatçı karakteriyle ERAYHAN, sık koşmasına rağmen formunu muhafaza eden KAFKASOĞLU, Adana’dan bu koşu için gelen VİCDANSIZ, son startıyla birlikte kötü gidişatına dur demesini bilen ASLANSÜTÜ ve kolay kolay tabeladan düşmeyen İDEALİST ise sırasıyla hata kollayacak rakipleridir.
 
3.AYAK: 32.000 – 80.000 TL arasındaki muhtelif bedellere satılık olan 2 yaşlı İngiliz taylarının mücadelesinde, süratli stiliyle OKO MEYE, yatkın olduğu pist ve mesafede KEVSER HANIM, bu gruba yetebilecek performansa sahip olan THE MONSTER, güçlü pedigrisini yavaş yavaş hatırlamaya başlayan MAVİŞ, ara sonrası yeterli hazırlıklara sahip olan YILAN KALE, tatminkar yarışlarıyla SEYŞELLER ve start öncesinde aksilik yaşamazsa THARWA ile rahat bir koşu izlemeyi öneriyorum.
 
4.AYAK: Prens Halim Sait Türkhan anısına düzenlenen mücadelede, döneminin baş atlarından olan Kurtiniadis’in, muhteşem temsilcisi TOUCH THE WOLF, ilgililerince mükemmel sayılabilecek koşu seçimleriyle ve belirli bir program dahilinde koşulmakta. Bu sayede safkan da karakterini yansıtarak muazzam işler başarmakta. Son yarışı öncesi start cezası bulunduğu için mahkeme kararıyla kayıt olabilen safkan, start gerisinde yürekleri ağızlara getirse de bir şekilde içeriye girmeyi başardı. Hatta en çok starta girerken yoruldu diyebiliriz. Zira yarış içinde rakipleri ile hiç işi yoktu. Düzlüğe çok kolay çıkıp, 200’de hakimiyetini hissettirerek potoya uzanırken, 1.000 metre çim pist rekorunu da kırmış oldu. Son yıllarda izlediğim en sıra dışı performansı sergileyen safkan, bugün de starta sağlıklı girmesi halinde kazanacaktır.
 
5.AYAK: Bir evvelki koşuda bahsettiğim doğru yarış seçimleri, BITCOIN için de geçerli. Safkan öylesine doğru yerlerde koşuldu ki katıldığı 10 koşunun 8 tanesini kazanırken, diğerlerinde ise ikinci olarak muhteşem bir performans grafiği çizdi. Uyum sağladığı usta jokeyi Selim Kaya idaresinde katılacağı bu koşuyu da kazanarak birinciliklerine bir yenisini eklemesi olağan neticedir. Günün ikinci bankosu olarak değerlendirebiliriz.
 
6.AYAK:
İlk yarışını güzel sprintiyle kazanan İZDAHİ, kısa ara sonrası katıldığı ikinci yarışında ise son metrelere kadar kendisini veremediği için dördüncü kaldı. Artan nefesiyle bu kez daha iyi bir yerde geleceği kanaatindeyim. Üst üste kazanarak dikkat çeken ALİŞİR, gerçek gücünü henüz görmediğimiz AYTİGİNHAN, son yarışlarında sert rakiplerinden etkilenen REİSOĞLU, inatçı karakteriyle MAVRA ve idman pistinde iyi görünen BAWEPİR ise bir sonraki adımda önereceğim taylardır. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 6.4.7.10.1 ) ( 3.2.4.5.6.1 ) ( 3.4.7.2.1.5.6 ) ( 4 ) ( 3 ) ( 7.5.4.2.1.3 )
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.