Tolgahan İmal'ın Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

19 Şubat 2018, Pazartesi 09:43
- A +
19 Şubat Pazartesi Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Tolgahan İmal günün programını değerlendirdi.

UÇANAHMET bu grupta uçmasa da kazanır…
 
1.AYAK: 4 yukarı İngiliz atlarının Ş-2 mücadelesinde, 50’den az birinciliği bulunan aprantiler boy gösterecek. Son yarışında kısa mesafede varlık gösteremeyen ESTERGON, bu kez yatkın olduğu uzun mesafede daha iyi bir yerde gelecektir. Bu yer, birincilik de olabilir. Yine uzun mesafelerde çok daha iyi olan DYMAXION, yeterli form seviyesine ulaşan ALTINBEŞİK, kısa ara sonrası dinç katılacağı mücadelede GARAVAS, son haftalarda kendisini bulan NEW TRANSATLANTIC, yarış gören ONTUĞ ve benzer durumdaki BALBALLILI ise mutlak suretle kuponlarda bulunmalıdır.
 
2.AYAK: Bir çoğu vasatı aşmakta güçlük çeken İngiliz kısraklarının mücadelesinde, sonlarda sert gelebilen MOI JIZNI favorimdir. Etkili jokeyiyle WOW SO COOL, tatminkar yarışlarıyla NEHİRCAN, Murat Gündüzeli’nin tercihiyle BALKA, önde boş kalması durumunda LATINA GIRL, ağır sıkletine rağmen WEMBLEY FIRTINASI, ne zaman ne koşacağı belli olmayan LADY ALEN, son yarışında mesafeden etkilenen AMANOS ve ara sonrası hazırlıkları yeterli görünen NADIA DANCER ise ihmal edilmemesi gereken rakipleridir.
 
3.AYAK: 3 yaşlı dişi İngiliz taylarının maiden mücadelesinde, her ne kadar 106 gündür start almasa da kalitesiyle YELE ilk şans verdiğim isimdir. Son yarışında düzlükte sanki kazanacakmış izlenimi veren ama bir türlü aksiyonlarını düzeltip ayak değiştirecemeyince, tam manasıyla yüklenemediği için dördüncü kalan ROWDY, seri birincilikleriyle dikkat çeken WIND POWER, bu kez “Gözlük” denenen BUSE KIZI, seri stiliyle FREE POWER, son yarışında beklenenin altında kalsa da RABİA HANIM ve şanssız ikinciliği ardından formunu sürdüren SERABIM ise sırasıyla önereceğim diğer isimlerdir.
 
4.AYAK: Güçlü bir anne kan hattının temsilcisi olan SUPER STEEL, seri ikinciliklerini birincilikle taçlandırabilir. Kum pist tercihine pek anlam veremsem de rakiplerinin uygunluğuyla CANKILIÇ, uyumlu aprantisi idaresinde FLYING PEGASUS ve son günlerde formunu ciddi manada geliştiren ve bu kez “Kulaklık” takısı çıkarılan LION FLAG ile rahat bir koşu izleyeceğimiz kanaatindeyim.
 
5.AYAK: 4 yaşlı Arap atlarının maiden mücadelesinde, bir iki isim dışında elle tutulur bir performans gösteren yok. Dolayısıyla son yarışında ikincilik elde eden ve babasının da şampiyon Uçanbey olması münasebetiyle orijin bakımından da ön plana çıkan UÇANAHMET kazanmaya yakın görünüyor. Vasata yaklaşmakta bile güçlü çeken rakiplerini geride bırakarak, ilk birinciliğine ulaşmasını bekliyor ve FANATİK HİPODROM okurlarına günün bankosu olarak öneriyorum.
 
6.AYAK: Son yarışını düzlükteki kuvvetli ataklarıyla kazanırken, potoya da sermayeli girerek bu yarış için de yeşil ışık yakan BABASEYFİ, kendisi kadar iyi durumdaki ekürisi Anılbey ile birlikte öncelikle düşünülmelidir. Verdiği araya rağmen ikinci olduğu son startında kazanmış kadar etkili koşan OĞLUM KAYRA ve bu mesafelerde enteresan çıkışlar yapabilen SAYGON ilk plandaki rakipleridir. Takibimdeki atlardan EFE YÜREK ve kazandığı yarışı ardından bir süre geriye alınsa da uygun sıkletiyle NİZİP FIRTINASI ihmal edilmemelidir. Şansınız ve bahtınız açık olsun…
 
( 2.1.3.6.8.9.10 ) ( 7.4.2.8.9.3.1.6.5 ) ( 8.6.1.2.3.5.7 ) ( 3.2.4.5 ) ( 8 ) ( 10.1.4.8.14 )
 
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.