Tolga Zengin: Hak eden formayı alır

Gaziantep maçındaki başarılı performansıyla alkış toplayan Tolga Zengin, yeni transfer Boyko'yla olan rekabetiyle ilgili olarak suskunluğunu FANATİK'e bozdu: Şenol Güneş gibi bir hocamız var. Onun adaletine çok inanıyorum. Kim iyiyse o oynar, diğeri de ona destek verir!

09 Şubat 2016, Salı 02:30
- A +
Tolga Zengin: Hak eden formayı alır
Ara transferde takıma Denys Boyko’nun transfer olmasının ardından performansında büyük artış gözlenen kaleci Tolga Zengin, önceki günkü Gaziantepspor karşılaşmasında sergilediği etkili görüntüyle formunun zirvesine çıktı. Kaptan, Ukraynalı kaleciyle olan rekabetiyle ilgili olarak suskunluğunu FANATİK için bozdu. İşte o sözler;

‘Eleştiriler beni üzmedi’

“Kariyerimi insanlar biliyor... Asla çok rahat, rakipsiz olmadım. Asla rakipsiz olmak için de bir isteğim olmadı. Biliyorum ki rekabet geliştirir. Zaten hem büyük takımda oynayayım hem de rekabet olmasın demek komik bir düşünce. Eğer bunu istesem tercihlerim çok başka olurdu. Beşiktaş’taki performansım her oyuncu gibi zaman zaman iniş-çıkış göstermiş olabilir, doğru. Bu yöndeki hiçbir eleştiri beni üzmedi, üzmez. Fakat kötü niyetli ve bu anları bekleyenlerin olduğunu da yine böyle zamanlarda görüyorsunuz.”

‘Şampiyonluğa gidiyoruz’

Beşiktaş’ta benim bildiğim sadece devre arasında değil, sezon başında da bu rekabeti artırmak ve alternatif yaratmak için kaleci aranıyordu. Ancak hepsi benim üzerimden bambaşka senaryolarla lanse edildi. Olsun. Ben durumları da, kendimi de bildiğim için hiç kafama takmadım. Şimdi yeni bir kaleci arkadaşımız daha var aramızda. Boyko’ya burada en iyi misafirperverliği yapmak bana düşer. Hem meslektaşı hem de takımın kaptanı olarak. İyi bir kaleci, iyi bir insan. Şampiyonluk hedefine giderken hepimizin bu yüke omuz vermesi lazım.”

‘1 maçla sorgulanıyoruz’

“Pek ayarımız yok, 1-2 maçla tüm kariyeriniz sorgulanıyor, 1 maçla tekrar var oluyorsunuz! Alıştım artık. Beşiktaş taraftarı şunu bilsin ki, benim aklımda sadece geçen sene kaçan şampiyonluğu bu sezon yakalamak var. Şenol Güneş gibi bir hocamız var. Onun adaletine çok inanıyorum, güveniyorum. Kim iyiyse o oynar, diğeri ya da diğerleri de ona destek verir. Geçen sezon, bizi her anlamda çok daha tecrübeli bir takım yaptı. O nedenle maç maç oynama, kendi işini yapma noktasında istenen seviyedeyiz.”

Serhat Demirtaş

MİNİ YORUM (Mehmet Demirkol)

Güneş, Tolga’yı ayağa kaldırdı
Tolga’nın moral olarak daha kötüye gideceğini düşünmüştüm ama Şenol hoca ona şans vererek bunu tamir etti. Tolga iyi bir kaleci. Onur’la da benzer bir mücadeleye girmişti, Tolga onda da ayakta kalmıştı. Gaziantep maçında çok iyi oynadı, net goller çıkardı. Oğuzhan’ı seyrederken insanın aklına Sergen geliyor. Bir dönem vardı. Oğuz Çetin, Sergen Yalçın, Şifo, Hagi. Bu tarz futbolcular vardı.  O dönem gibi. Umutları yeşerten bir oyun Beşiktaş’ın oyunu. O yüzden Şenol Güneş ve saz arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bugün Milli Takım’ın kadrosunu açıklasan sol bek direkt İsmail olur. Ersan’ı kaybetmişsin, Rhodolfo’yu kaybetmişsin, iki bilmediğin oyuncuyla oynuyorsun. Bunu yaparken Beck ve İsmail savunmayı toparlıyor.

MİNİ YORUM (Serhat Demirtaş)

Tolga için sıradan bir gece

Trabzon’daki misyonu zaten bambaşkaydı ama daha Beşiktaş’taki ilk yılında kaptanlığa gelmesi zaten lider kişiliğinin kanıtıydı. Her oyuncu lider ya da çok iyi insan olmak zorunda değildir, öncelik elbetteki sahadaki işidir. Fakat Tolga Zengin’i de bazı Beşiktaşlılar çok çabuk astı, kesti sanki. Yapabilecekleriyle değil, daha önce yaptıkları ve kalitesi paralelinde Beşiktaş’a geldiğini unuttular bir anda. Çok konuşmadı, önce sahada konuşması gerektiğini, yoksa dinlenmeyeceğini biliyordu. Boyko’nun Tolga’ya hem zihinsel hem de performans olarak katkı yapacağından emindim. Tanıyanlar da öyle. Ve Tolga ilk maçında böyle düşünenleri mahcup etmedi. Tolga kafasını başka şeylere takmazsa Boyko eldivenleri şimdilik ancak idmanda takar. Bundan da en çok Beşiktaş kazanır.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...